נפתלי בנט
נפתלי בנט צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

שר החינוך לשעבר, נפתלי בנט, קורא להצביע עבור מפלגות שעוברות את אחוז החסימה ואף הוסיף כי "עוצמה יהודית היא מתנה משמיים עבור השמאל".

בראיון ברדיו 'קול חי' פנה בנט לציבור: "ביום שלישי הבא בשעה עשר ודקה יקריאו את התוצאות, ואם חלילה אנחנו נעמוד על 59 מנדטים לימין ואתם הצבעתם למפלגה שלא עוברת את אחוז החסימה, שזה עוצמה יהודית או נעם או הפיראטים, אז בעצם העליתם במו ידיכם את שלטון השמאל".

"אני בכלל לא מדבר להצביע לימינה למפלגה שלי כרגע, אני אומר, לא רוצים לימינה תצביעו למפלגה אחרת", הוסיף.

"עבדנו מאוד מאוד קשה והצלחנו לאחד גם את הבית היהודי, גם את האיחוד הלאומי וגם את הימין החדש", ציין בנט. "לצערי היו שלוש מפלגות שביניהם לא הצליחו להתאחד אפילו אחת מהן. זהות רצה לבד, נעם רצה לבד ועוצמה רצה לבד. זהות כבר גילתה אחריות ופרשה, נעם אני מקווה, הם קטנים מאוד הם לא משמעותיים. והשמאל ממש מנפח את עוצמה יהודית".

בנט הוסיף, "הם רואים בבן גביר מתנה שנפלה לשמאל מהשמיים, הם שמחים על בן גביר, הם מנפחים את בן גביר כי הם יודעים שכשהם מנפחים אותו יותר אנשים יצביעו ויותר קולות ימין ישרפו. במובן הזה עוצמה יהודית היא מתנה משמיים עבור השמאל ואסור לנו לתת את המתנה הזאת. אני קורא לציבור, באמת, תצביעו למי שאתם רוצים, אבל רק למפלגה שבוודאות עוברת את אחוז החסימה למען ה', לא לעשות את הטעות הזאת".

בהמשך נשאל בנט על כך שבבחירות הקודמות גם מפלגתו שלו לא עברה את אחוז החסימה. "בגלל זה התאחדנו הפעם", אמר, "זו בדיוק הנקודה, למדנו את הלקח. לא עברנו את אחוז החסימה אבל אנחנו לא הולכים ועושים את אותה שגיאה, הפעם הלכנו על בטוח ולצערי עוצמה לא עושים את זה ומסכנים את כל עתיד מדינת ישראל. אני פונה לציבור הבוחרים, תצביעו למי שאתם רוצים, רק למפלגות שעכשיו בוודאות עוברות את אחוז החסימה עם 6-7-8 מנדטים, לא למי שברוב הסקרים לא עובר".

על המתקפות כלפיהם מצד תומכי ליכוד הוא אמר, "זה מאוד מצער אבל אני לא נכנס למריבות, אנחנו במלחמה על הבית, פשוט במלחמה על הבית. אני חושב שאיילת שקד הגיע הזמן להכניס אותה חזק לליבת הממשלה, צריך לתת לה צ'אנס. היא מנהיגה, אישה, פעם ראשונה בתולדות המדינה שבראש מפלגת ימין עומדת אישה היא חזקה".

בנט התייחס למתקפות עליהם מצד מפלגת נעם. "צר לי שבסוף יגיעו דחפורים על יישובים כמו בגוש קטיף ויגידו זה בגלל שההוא לא היה עם ציצית מספיק ארוכה".

על ההאשמות ב'ברית האחים' עם ח"כ יאיר לפיד אמר: "שקר וכזב, פשוט שקר וכזב. אני מזכיר לכולם, כל הסיפור עם מי שהלך עם לפיד ב-2013 זה קודם כל נתניהו. הוא לא הרים לי טלפון, הוא סגר עם ציפי ליבני, בא לסגור עם לפיד, רצה להשאיר את הדתיים בחוץ, אותנו, ואז בלית ברירה כדי להכנס לממשלה נכנסתי להסכם הזה".

"לא הכרתי את לפיד, לא עניין אותי", ציין. "מה שעניין אותי זה להכנס לממשלה כדי להשפיע, כדי למנוע מדינה פלסטינית, כדי לחזק את הזהות היהודית של מדינת ישראל ונתניהו הדיר אותנו. הפעם זה יכול לקרות לציבור החרדי, זה יכול לקרות לציונות הדתית, לכן אני קורא לכולם להצביע ימינה שאתה מקבל גם את ביבי אבל אתה מקבל ימין יהודי לצידו".

"אני אגיד את זה בצורה הכי ברורה. אני לא אמליץ על בני גנץ או על לפיד, אני חושב שהם שמאל, הם לא מתאימים לניהול מדינה. אנחנו נמליץ על נתניהו נקודה. לצד נתניהו צריך איילת שקד, צריך את כל ימינה כדי לחזק אותו", אמר.

בנט התייחס למבצע 'צוק איתן' ותקף את מדיניות "גרירת הרגליים" של הרמטכ"ל ושר הביטחון דאז. "אני הבאתי את התכנית להשמדת המנהרות לקבינט. ואל מול רמטכ"ל ושר ביטחון מאוד מאוד חלשים, גם בני גנץ וגם בוגי יעלון לא היו טובים ורק ניסו לבלום את הפעולה החיונית להשמדת מנהרות, אני הצעתי פעולת מנע, בהפתעה להגיע ולהשמיד 30 מנהרות בלילה. במקום זה הם גררו רגליים ובסוף באנו מול האויב כשהאויב חיכה לחיילי גולני ועד היום כואב לי הלב על הדבר הזה".

"הלקח הגדול הוא לא לעצום עיניים מול אויב שמתחמש, הבא להורגך השכם להורגו וזו הגישה שאני מתכוון לקדם. מול אויבנו אנחנו צריכים להפעיל כח ולא לבוא ברכות", טען בנט.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו