תבחרי מה שמתאים לך
תבחרי מה שמתאים לך צילום: לי אגמון

בעוד חברות טכנולוגיה וענקיות מסחר בעולם חוקרות ובודקות באיזה צבע יהיה הכפתור של "הוסף לסל" שעליו את כל כך אוהבת ללחוץ, אני רוצה לעצור רגע ולדבר על הצבעים שאת לובשת.

אמרי לי מה לבשת, ואומר לך איך את מרגישה היום.

ישנם קודים בלתי כתובים להתאמה של לבוש לזמן, סוג האירוע או לאופי העבודה, כמו צבעים של ערב ושל בוקר, צבעי קיץ או צבעי חורף, ורוד לבנות וכחול לבנים, בגד לבן ביום כיפור, ובגד רשמי וכהה לפגישות חשובות.

לצבעים סביבנו יש השפעה אדירה על תוכן ועוצמת הרגשות שלנו. וזה כולל גם את הבגדים שאנחנו לובשים. הלבוש הוא דרך ביטוי עצמי. מה שאנחנו בוחרים ללבוש אומר לא מעט על עצמנו, גם אם אנחנו לא בהכרח מתכוונים לשדר מסר מסוים.

על ידי הבגדים אנחנו כמובן מבטאים את עצמנו, אך לא רק. הבגדים יכולים לפעול גם כסוג של קסם. ליצור אפקט פסיכולוגי שיעורר משהו שקיים אצלנו בפנים. שינוי חיצוני יכול להדליק זיק פנימי ולהשפיע על הרגשות וההתנהגות שלנו ועל האינטראקציה עם סביבתנו.

מחקרים מראים שלצבע יש השפעה על מצב הרוח, רמות האנרגיה, מוטיבציה, יצירתיות ועוד. לא במקרה חברות טכנולוגיה בין המובילות בעולם חוקרות כיצד ניתן להשפיע על רגשות הצרכנים לצורך קניית רכבים, רכישת ביגוד ,גלישה באינטרנט ועוד.

אם החברות הגדולות משקיעות כל כך הרבה משאבים כדי להשפיע על ה'אני' שלכן, אנרגטית ופסיכולוגית, בוא נאמץ גם אנחנו קצת מהידע שלהם.

כתום
כתום צילום: לי אגמון

הכתום הוא צבע חם ומזמין, מקרין אנרגיה נשית וזרימה. הכתום הוא צבע של שקיעות ופירות כמו תפוזים ומנדרינות, כך שאנשים רבים עשויים לשייך את הצבע ליופי השקיעה או לטעם ההדרים. בעונה האחרונה הוא נכנס חזק לאופנה אז יש לנו עוד סיבה טובה למסיבה.

לבן
לבן צילום: לי אגמון

לא סתם נבחר הלבן לצבען של הכלות. הצבע הלבן מסמל תום וטוהר, כולל את כל הצבעים ומשקף שלמות. הצבע הלבן משדר רעננות ונקיון ומתאים לכל דבר. אין כמו שמלה לבנה קלאסית ומושלמת ליום כיפור, שבועות, ט"ו באב ובעצם, למה לא??

ירוק
ירוק צילום: לי אגמון

הצבע הירוק משדר הרמוניה ורוגע, צבע של טבע ושל איזון, בריאות ובטחון. הירוק משמש לעתים קרובות לקישוט בגלל השפעתו המרגיעה, הוא נחשב כצבע מפחית מתח ועוזר להחלמה. ולכן ניתן לראות אותו בגוונים שונים על קירות בתי החולים לעתים אף כצבע של חלוקי החולים. כאשר אנחנו מביטים סביבנו ורואים ירוק וטבע מיד אנו יודעים ש- אין מה לדאוג!

כחול
כחול צילום: לי אגמון

כחול מתואר כצבע מועדף על ידי אנשים רבים והוא הצבע המועדף ביותר על ידי גברים. הכחול מצד אחד נתפס כצבע לא מאיים שיכול להיראות שמרני ומסורתי, מקרין תחושות של שלווה. מצד שני, הצבע הכחול הוא צבע של סמכות. וככל שהוא כהה יותר כך הוא משדר יותר סמכותיות ושליטה. בכלל, לצבעים כהים אנחנו מייחסים יותר סמכותיות וכוח, לכן המדים של השוטרים הם בצבע כחול כהה והגלימה של השופטים בשחור . כשנרצה להיראות ייצוגיים ורשמיים נלבש לרוב צבעים כהים.

צהוב
צהוב צילום: לי אגמון

הצהוב משדר עליזות ואופטימיות, מקרין ביטחון עצמי גבוה, ונתפס כצבע בעל רמת אנרגיה גבוהה. אם את רוצה להתמלא באנרגיות חיוביות, לבשי שמלה צהובה ומיד תראי איך מצב הרוח שלך משתפר .

מוזמנות לבחור איך אתן רוצות שהיום שלכן יראה>>> https://shaharit.co.il/