ח"כ לשעבר ביכה את מות המחבל - ומחק

מוסי רז המתמודד לכנסת מטעם 'המחנה הדמוקרטי' ביכה את מותו בכלא הישראלי של אחד ממתכנני רצח הזוג הנקין. "לא ניתן לו למות חופשי"

יהונתן גוטליב - ערוץ 7 , ט' באלול תשע"ט

מוסי רז
מוסי רז
צילום: מאיר אליפור/TPS

חבר הכנסת לשעבר ומתמודד לכנסת מטעם מפלגת 'המחנה הדמוקרטי', מוסי רז, ביכה את מותו של המחבל שהיה ממתכנני רצח הזוג הנקין סמוך לאלון מורה. לאחר מספר דקות הוא מחק את הפוסט שכתב.

"בסאם אל-סייה עיתונאי בן 47 משכם", כתב רז בחשבון הטוויטר, "העצור בבתי הכלא בישראל מאז 2015 מת אתמול בכלאו. בסאם היה חולה אך לא ניתן לו למות חופשי".

אל-סייה נעצר בשנת 2015 משום שהיה ממתכנני רצח בני הזוג הנקין ואף הגורם שנתן אור ירוק לביצוע הרצח הנורא.

עוד כתב רז, "באוניברסיטאות בשטחים הכבושים ש-240 מהסטודנטים בהן נמצאים במעצר הייתה היום שביתה כללית בעקבות מותו. סליחה שאני מטריד בעניינים שוליים כמו חיי אדם של פלסטינים".

כאמור, לאחר מספר דקות הוא מחק את הציוץ.

נזכיר כי ביום רביעי האחרון פרסם רז תמונה בחשבון הטוויטר שלו, שבה נראה רכז הביטחון של המועצה המקומית קרני שומרון לפני כשנתיים, כשהוא מכוון את נשקו לעבר נער ונערה ערבים.

בציוץ שהעלה כתב רז: "האלימות היא כרסום יסודות הדמוקרטיה", והתכוון לכאורה לתקוף את המתנחלים על האירוע המצולם.

מדובר היה בקטע מתוך סרטון שתיעד השתלטות של אנשי הביטחון על שני מחבלים ערבים שהגיעו לכניסה ליישוב וניסו לדקור את אחד התושבים. התמונה אותה פרסם רז היא מהרגעים שקדמו להשתלטות על המחבלים והם עדיין אוחזים בסכינים אותם הסכימו להוריד רק לאחר שבוצע ירי לעברם.

לאחר שעו"ד צור פלק, יועצו המשפטי של ארגון 'עד כאן' פנה אל רז במכתב התראה הוא התנצל על דבריו. "לקראת יום כיפור ברצוני להתנצל בפני יאיר טרבלסי על שפגעתי בו. העלתי את תמונתו עם כיתוב שלא שיקף את המצב. התמונה נלקחה מפיגוע טרור שמנע יאיר כרבש"צ היישוב, פעולתו לא יצרה אלימות אלא מנעה אותה. לא חשבתי שהכיתוב יתפרש כאילו אני מאשים אותו באלימות. אני מתנצל מעומק ליבי ומבקש את סליחתו".