מזעזע: בכל 40 שניות אדם שולח יד בנפשו

לקראת היום הבינלאומי למניעת התאבדויות – נתונים חדשים של ארגון הבריאות העולמי מראים כי בכל 40 שניות מתאבד אדם ברחבי העולם.

ניסן צור - ערוץ 7 , ט' באלול תשע"ט

התאבדות, אילוסטרציה
התאבדות, אילוסטרציה
צילום: iStock

לקראת "היום הבינלאומי למניעת התאבדויות" שיצויין ברחבי העולם מחר (שלישי), פרסם ארגון הבריאות העולמי נתונים חדשים ומהם עולה כי בכל 40 שניות מתאבד אדם בעולם.

למרות הנתונים הקשים, טוענים אנשי ארגון הבריאות העולמי כי מדובר דווקא בירידה של כמות המתאבדים מדי שנה ברחבי העולם, כאשר האזור היחיד בו נרשמה עלייה במקרי ההתאבדות הוא אמריקה.

ראשי הארגון קראו למדינות העולם לפעול למניעת ההתאבדויות, בעיקר קרב צעירים ובני נוער.

"כל מוות הוא טרגדיה עבור בני משפחה, חברים ועמיתים. עם זאת, אפשר למנוע התאבדויות. אנו קוראים לכל המדינות לאמץ ולשלב אסטרטגיות מוכחות למניעת התאבדות בתוכניות חינוך לבריאות לאומיות", אמר מנכ"ל ארגון הבריאות העולמי, טדרוס גבריזיס.

על פי הנתונים מדי שנה שולחים יד בנפשם 800 אלף בני אדם מדי שנה, יותר מאשר מספר הנספים ממחלות קשות ובהן מלריה, סרטן השד, מלחמות או רצח.

האחוזים הגבוהים ביותר של התאבדויות נרשמו באירופה, אפריקה ודרום-מזרח אסיה, שם נרשמו 10.5 התאבדויות לכל 100 אלף בני אדם. כאשר ממוצע הגברים שהתאבדו עמד על 13.7 לכל 100 אלף בני אדם, בעוד אצל הנשים נרשם ממוצע של 7.5 מקרי התאבדות לכל 100 אלף נשים.

נתון נוסף מצביע כי 79 אחוזים ממקרי ההתאבדויות מתרחש במדינות בעלות שיעור הכנסה נמוך או בינוני. בקרב צעירים בני 15-29 התאבדות היתה גורם המוות השני לאחר תאונות דרכים.