שר החוץ האיראני על דברי נתניהו: הוא רק רוצה מלחמה

שר החוץ זריף הגיב להצהרת נתניהו שבמהלכה חשף מתקן לפיתוח נשק גרעיני, ״לא משנה לו דם של חפים מפשע ועוד שבעה טריליון דולר".

ערוץ 7 , י' באלול תשע"ט

שר החוץ האיראני על דברי נתניהו: הוא רק רוצה מלחמה-ערוץ 7
נתניהו מציג את המידע הסודי שישראל חשפה
צילום: קובי גדעון / לע"מ

שר החוץ האיראני מוחמד ג'וואד זריף תקף אמש (ב') את ראש הממשלה בנימין נתניהו לאחר שחשף מתקן לפיתוח נשק גרעיני מדרום לאספהאן באיראן.

״מי שמחזיק נשק גרעיני אמיתי צועק זאב זאב על אתר 'שנהרס' באיראן. הוא רק רוצה מלחמה, ולא משנה לו דם של חפים מפשע ועוד שבעה טריליון דולר״, אמר זריף.

כאמור נתניהו מסר אתמול הצהרה מיוחדת וחשף עוד פרטים על תוכנית הגרעין הסודית של איראן. ״לפני שנה וחצי חשפתי את ארכיון הגרעין הסודי שהמוסד הביא מטהרן. בדיוק לפני שנה חשפתי באו"ם את מחסן הגרעין הסודי של טהרן בטורקוזאבאד.

"האיראנים טענו שזה מפעל לניקוי שטיחים. קראתי לסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית סבא"א לבדוק מיד את טורקוזאבאד. היום אני מודיע לכם שהפקחים של סבא"א מצאו בטורקוזאבאד חומר גרעיני, אורניום, שאיראן הסתירה בניגוד להתחייבויותיה הבינלאומיות.

"היום גם הודיע מנכ"ל סבא"א פרוטה שהוא לא זכה לשיתוף פעולה מלא מצד איראן, זה בלשון המעטה. אין פלא כי איראן עשתה הכול, אבל הכול, כדי לנסות להסתיר את מעשיה האסורים בטורקוזאבאד".

נתניהו הציג תמונה שבה נראות מכולות: "בתוכן איראן הסתירה ציוד גרעיני וחומר גרעיני סודי שאסור היה לה להחזיק".

לדבריו, לאחר שאיראן הבינה שישראל מכירה את האתר, ״הם השמידו את הדברים האלה, סילקו את המכולות. הם עשו אפילו משהו נוסף - הם כיסו את האתר בחצץ, זה מה שנקרא ממש 'קאבר-אפ', זה מה שאיראן עשתה שם. זה לא עזר להם כי הם השאירו עקבות של חומר גרעיני, כפי שאמרתי״.

ראש הממשלה גילה עוד: ״חשפנו אתרים סודיים נוספים בתוכנית הגרעין של איראן, אחד החשובים שבהם הוא אתר לפיתוח נשק גרעיני באבאדה, דרומית לאספהאן. אתר לפיתוח נשק גרעיני. בדיוק כמו בטורקוזאבאד, כשאיראן הבינה שעלינו על עקבותיה, היא מיד התחילה בניסיונות הסתרה".

אחרי שהם הבינו שעלינו עליהם הם פשוט השמידו אותו, פשוט חיסלו את הכול. זה פשוט מדהים. בכל פעם הם מסתירים, אנחנו חושפים, ואז הם מנסים לטשטש את עקבותיהם".

נתניהו הזהיר: "לרודנים באיראן אני אומר - ישראל יודעת מה אתם עושים, ישראל יודעת מתי אתם עושים, וישראל יודעת איפה אתם עושים. אנחנו נמשיך לחשוף את השקרים שלכם, אנחנו נמשיך לעשות הכול כדי למנוע מאיראן להשיג נשק גרעיני ונמשיך לפעול נגד התוקפנות של איראן בכל מקום ובכל עת. אני קורא לקהילה הבינלאומית להתעורר, להבין שאיראן משקרת כל הזמן ולהצטרף לנשיא טראמפ ולמדינת ישראל בהפעלת לחץ מקסימלי על איראן. המדיניות הדרושה היא לחץ, לחץ ועוד לחץ".