השר יצחק ועקנין וראש מ"מ אפרת עודד רביבי
השר יצחק ועקנין וראש מ"מ אפרת עודד רביבי צילום: דוברות מועצה מקומית אפרת

מקווה טהרה חדש ומפואר נחנך אתמול (שני) ביישוב אפרת בגוש עציון, במעמד השר לשירותי דת יצחק ועקנין, מנכ"ל משרדו עו"ד עודד פלוס, ראש המועצה המקומית אפרת עודד רביבי, מנכ"ל המועצה הדתית בוב לנג ומנכ"ל קרן אפרת שמיל אטלס.

המקווה כולל לובי מפואר, ארבעה חדרי התארגנות מתקדמים ובור טהרה. במהלך הסיור במקום התרגש השר ועקנין והביע סיפוק גדול מהסטנדרט הגבוה.

"מקוואות כאלה יגרמו לעוד ועוד נשים לשמור על טהרת המשפחה", אמר ועקנין. "כשנכנסתי לתפקיד שוחחתי עם כל מיני אנשים, החשובים שבהם דיברו איתי על מצב המקוואות, לקחתי על עצמי לעשות מסירות נפש בנושא.

השר ועקנין וראש מ"מ אפרת רביבי דוברות מועצה מקומית אפרת

''אני מתחייב שהמצב השתפר בארץ כולה בשנים האחרונות. זו לא פוליטיקה, אלו לא הבטחות ריקות. אני נזהר בנושאים שנוגעים בקיום המצוות. אעשה הכל כדי לסייע למועצה המקומית אפרת לבנות מקווה נוסף בשכונה החדשה", הבטיח.

את הדברים אמר ועקנין לאחר שראש המועצה רביבי שיתף את השר בצורך לבנות בהקדם מקווה נוסף בחלקה הצפוני של אפרת, שם נבנו 1,250 יחידות דיור בשלוש השנים האחרונות. בנוסף שמע השר סקירה על בתי הכנסת והמניינים השונים והודה לרב שלמה ריסקין על ההובלה הרוחנית של תושבי היישוב אפרת.