רבנים: "אי הצבעה - שותפות בהרס הדת"

העיתונים החרדיים פרסמו את קריאת מועצת גדולי התורה לתמוך ברשימת יהדות התורה.

בן שאול , י' באלול תשע"ט

אילוסטרציה
אילוסטרציה
צילום: פלאש 90

היומונים החרדיים פרסמו היום (שלישי) את קריאת מועצת גדולי התורה החסידית לתמוך ברשימת יהדות התורה תוך אמירה כי אלו שנמנעים מלהציע "שותפים להרס הדת".

"שבים ופונים אנו פעם נוספת בשנה זו אל כלל אחינו בני ישראל היראים והחרדים לדבר ה' באשר הם בכל רחבי ארה"ק, והננו כופלים וחוזרים בימים אלו על בקשתנו – בהיות וסכנה מרחפת על קיום יסודות התורה הקדושה בארה"ק.

"לדאבוננו קמים עלינו כאלו שחרטו על דגלם בריש גלי את רדיפת הדת והמסורת, מבקשים לעקור יסודות הדת, להפוך חלילה את השבת לחול, לפגוע בייחודו של עם ישראל, להרבות שחץ, להצר צעדיהם של לומדי תורה, להתנכל לחינוך הטהור למעמד הרבנות והכשרות ולטהרת היוחסין ה"י, ורצון להוציא לפועל גזירת גיוס בני הישיבות.

"ועתה הפעם, לקראת הבחירות הנוספות ביום י"ז באלול, הם מעצימים את כוונותיהם הלא טובות, ומדברים סרה על שיעשו, ירחם ה', לנוטרי מורשת ושומרי גחלת היהדות מדור לדור – השעה עתה היא שעת חירום להצלת עולם התורה והיהדות החרדית בארה"ק''.

לדבריהם, לציבור החרדי אין את הפריבילגיה להישאר בבית. "אשר על כן קוראים אנו בקריאה קדושה אל כל אשר לבבו פונה אל ה', מכל העדות והחוגים, להיחלץ חושים ולצאת לעזרת ה' בגיבורים במלא ההתלהבות ולפעול ולהפעיל למען הצלחתה של רשימת יהדות התורה המאוחדת והשבת אגודת ישראל דגל התורה שסימנה ג', להגדיל את נציגותה בכנסת. והיא הרשימה האחת והיחידה אשר אנו קוראים להצביע בעבורה כי היא כוללת בתוכה הכל, ויש בזה משום קידוש שם שמים ברבים".

הרבנים הזהירו כי אי הצבעה - משמעותה סיוע למפלגות הרודפות את הדת. "וכל המתרפה במלאכתו ואינו מצביע כבקשתנו, נעשה בעקיפין, חס וחלילה, שותף למאיימים על שומרי הגחלת".

למצביעים איחלו סלסלת ברכות. "מובטחים אנו שככל שירבו המצביעים למען רשימת יהדות התורה, כן נצליח במערכה הקשה בה אנו נתונים למען קיום תורתנו הקדושה, מצוותיה וחוקיה וקדושת בית ישראל – ואיש את רעהו יעזורו ולאחיו יאמר חזק.

"והננו תפילה להשי"ת כי הפועלים והמצביעים למען רשימת יהדות התורה המאוחדת והשבת אגודת ישראל דגל התורה שסימנה ג' לכנסת, יתברכו בכתיבה וחתימה טובה, בשנה טובה ומתוקה, יזכו לבני חיי ומזוני ולכל הטוב ממקור השפע, וחפץ ה' בידינו יצליח להגדיל תורה ולהאדירה וכלל ישראל יוושע בתשועת עולמים".