ברק:
מחכים לנתניהו תפקידים בתעשיית הקנביס

ראש הממשלה לשעבר ברק: "אחרי שנשחרר את נתניהו בעוד כשבוע מתפקידו כרה"מ, יש לו הרבה תפקידים פנויים שרק מחכים לו"

ערוץ 7 , י' באלול תשע"ט

מחכים לנתניהו תפקידים בתעשיית הקנביס-ערוץ 7
ברק בכנס
צילום: בן קלמר

אהוד ברק, רה"מ לשעבר, יו"ר ישראל דמוקרטית ויו"ר אינטרקיור התראיין בכנס CannX הבינלאומי לקנאביס רפואי שנערך היום (שלישי) באקספו ת"א.

"ישראל ככל הנראה איבדה בין שליש לרבע מהפוטנציאל הכלכלי של תעשיית הקנאביס העולמית, בעקבות העיכוב הרגולטורי לייצוא קנאביס. עם זאת ישראל עדיין לא הפסידה במרוץ העולמי ולחלוטין אני מאמינה שתהפוך לשחקן משמעותי בתעשייה העולמית", ברק אמר את הדברים לאריאל סנדר, מייסד שותף ב-Cann10 לייצור ושיווק קנאביס רפואי ויו"ר גלעד לובינג וממשל.

על השאלה לגבי ההסכם שחתמה מפלגת זהות עם הליכוד, לפיו תיושם מדיקליזציה לקנאביס רפואי, אמר ברק: "ליגליזציה לא נעשית לקנאביס רפואי אלא למטרות פנאי. זהו רק צעד פוליטי חסר משמעות. לנתניהו יש רקורד עשיר לפיו הוא לא עומד בהבטחותיו".

סנדר הפנה את השאלה "האם אתה חושב שישראל צריכה לאפשר ליגליזציה וכיצד"? וברק השיב "אני מאמין שאנחנו נראה תוך 5-6 שנים את ישראל כמו מדינות רבות אחרות בעולם מיישמות ליגליזציה על קנאביס, אנחנו כבר רואים את זה קורה במעל 40 מדינות בעולם. קנאביס עבר שינוי תודעתי אדיר מסם מסוכן להבנה שמרבית הקנאבינואידים שבצמח אינם מסכנים".

עוד אמר ברק "אחרי שנשחרר את נתניהו בעוד כשבוע מתפקידו כרה"מ, יש לו הרבה תפקידים פנויים שרק מחכים לו בתעשיית הקנאביס".

על בני גנץ, יו"ר כחול לבן, אמר ברק: "אני לא חושב שכחול לבן יטפסו על בריקדות נגד קנאביס. גנץ הוא איש רציני הוא טועה ותואה בדרכו, אבל איש רציני עם הרבה הישגים. היה לו הישג מדהים במערכת הבחירות הקודמת, והוא בטח שיותר מנוסה מרה"מ נתניהו כזה שהגיע לראשונה לכהן כרה"מ בזמנו".

כמו כן, אמר ברק כי על הבוחרים לבחור לא למפלגה הגדולה ביותר אלא לפעול ליצירת כמות ממליצים משמעותית: "בני גנץ אומר לאנשים תצביעו לי כדי שתהיה לנו מפלגה הכי גדולה – לא נכון. זו אי הבנה. במערכת הבחירות הקודמת, גנץ סיים עם 35 מנדטים, ביבי 35, ובנט עם 0 למה הנשיא הטיל על ביבי ולא על גנץ את משימת הרכבת הממשלה? כי לביבי היו יותר ממליצים - גוש גדול יותר".

"שיקולו של נשיא המדינה היא כמות הממליצים ולא גודל המפלגה. ביבי ידאג להכניס לממשלתו את כל מי שיסייע לו להרכיב ממשלה עם 61 מנדטים". ברק פנה למצביעי הימין ואמר: "אתה רוצה להצביע למי שישמרו על הערכים שלך? תצביע לאיילת שקד. אותו דבר בשמאל, מי שמאמין בערכים של השמאל ורוצה להביא לסיום החלשת הדמוקרטיה, דיכוי זכויות אדם, השתקת התקשורת, מגמת ההדתה, מתן גיבוי לשחיתות, וחזון של סיפוח ואפרטהייד יהודי – אין לו טעם להצביע לבני גנץ. כשאתה נותן את הקול שלך למחנה הדמוקרטי אתה לפחות בטוח שהקול שלך לא ילך למקומות אחרים", ציין ברק.

לבסוף, סנדר הוסיף ושאל: "אתה שר הבריאות בממשלה הבאה, מה אנחנו בתעשיית הקנאביס יכולים לצפות משר הבריאות החדש?.

ברק התייחס בדבריו לייצוא הקנאביס אשר מתעכב לדבריו עקב סחבת ביורוקרטית שיצרה הפקידות במשרדי הממשלה והצהיר כי יימנה ראשית את יעקב ליצמן לתפקיד סגן שר הבריאות. "אני אומר לו מה לעשות – תעביר את ה-6 פקידים שצריך, תעביר אותם ליק"ר ותעבדו. יש לכם 3 חודשים לכתוב את סעיפי הרגולציה הנדרשים. הצרה הגדולה שבדרך לזה אצטרך להתפטר מיו"ר קנדוק, אך כדי לקדם את תעשיית הקנאביס הישראלית, הייתי עושה זאת".