חולים במחלת פיברומיאלגיה? זה הזמן לדרוש את הזכויות הרפואיות שלכם

אנשים רבים בישראל חולים במחלת הפיברומיאלגיה אשר גורמת לכאבים בדרגות שונות בגידים, בשרירים או במפרקים.

תגיות: מחלה
תוכן שיווקי , י"א באלול תשע"ט

חולים במחלת פיברומיאלגיה? זה הזמן לדרוש את הזכויות הרפואיות שלכם-ערוץ 7
פיברומיאלגיה
צילום: pixabay

הכאבים מורגשים בשעות שאינן קבועות, במצבים שונים ובעוצמות משתנות שאי אפשר לחזות אותן מראש.

הכאב האין סופי משפיע מאד על אורח חייהם של החולים שאינם מסוגלים לעבוד באופן מסודר או עובדים כמה שעות ביום בלבד. הם אינם מסוגלים לבצע פעולות בסיסיות בבית כמו סידור הבית, כביסות, בישול ועוד בשל הכאבים הכרוניים. למחלה זו יש גם השלכות קשות מנשוא המובילות לחרדות, דיכאונות, שינה לא סדירה, עצבות, כאבי ראש בלתי נסבלים ועייפות חריגה.

מעבר לכך, למחלה יש השפעות משמעותיות ולא נעימות על חיי היום כמו כאבי בטן, נפיחות, שלשולים, שינויים בתפקודה של שלפוחית השתן ועוד. ההשפעות החריגות הללו משפיעות מאד על ניהול חיים תקינים בבית ומחוצה לו.

בחלק מהמקרים, המחלה נובעת מתת פעילות של בלוטת התריס או עקב העובדה שהחולה לא טיפל בבעיה רפואית זו, לעיתים עקב חוסר הידיעה על כך. במקרים אחרים המחלה מתפרצת כאחד מהסימפטומים של מצבים נפשיים קשים וטראומות מהותיות המשפיעים לטווח הרחוק.

האם אפשר לקבל אחוזי נכות עקב המחלה

מי שחולה במחלה לא פשוטה זו, פונה למוסד לביטוח לאומי ומבקש הכרה כנכה. מדובר במסלול מפותל של התנהלות מול הוועדות הרפואיות של מוסד זה שאינן ממהרות לאשר אחוזי נכות כלל ובטח שלא אחוזי נכות גבוהים בגין מחלה זו, לאור העלויות הכרוכות בכך, אם הוועדה תאשר את הנכות.

כדי להצליח להשיג את אחוזי הנכות המגיעים להם, מומלץ לחולים להגיע לחברת מימוש זכויות רפואיות עם המסמכים הרלוונטיים כדי שיעשה מאמץ שיעניק להם ליווי מקצועי עם ניסין רב, הכולל הדרכה איך להגיע ליעד הנדרש. מדובר בדרך סבוכה שלפעמים מצריכה הגעה לוועדות יותר מפעם אחת.

הדרכה מקצועית וממוקדת סוללת את הדרך להשגת התוצאות המגיעות לכל חולה עקב מחלה קשה זו המנטרלת אותו מפעילויות רבות שהיה רגיל לבצע בעבר.