סנסציה באליפות העולם בכדורסל. אוהדי כדורסל רבים ידעו שנבחרת ארה"ב שיצאה לגביע העולם 2019 אינה דומה לאף 'נבחרת חלומות' אמריקנית שקדמה לה. בכל זאת, ארה"ב הגיעה בלי לברון ג'יימס, הארדן, דייויס ושאר כוכבי ה-NBA לאליפות העולם המתקיימת בסין, אך גם היא לא האמינה כי תודח כבר בשלב רבע גמר גביע העולם.

ארה"ב, אלופת העולם שמאומנת על ידי גרג פופוביץ', אחד המאמנים הגדולים בהיסטוריה של ה-NBA, הגיעו למשחק רבע הגמר היום (רביעי) עם מאזן מושלם בטורניר עד כה ובכלל - אחרי לא פחות מ-58 ניצחונות רצופים בטורנירים בינלאומיים.

ממול פגשו האמריקאים את נבחרת צרפת, מי שנחשבת לנבחרת טובה גם היא אך לא כזו שהייתה אמורה להדיח את ארה"ב שנחשבה לפייבוריטית הברורה לזכיה בתואר שנה שניה ברציפות.

הבחירה של פופיץ', מאמן האמריקאים ללכת עם שחקנים נמוכים התגלתה כטעות קריטית כשהצרפתים הרוויחו שוב ושוב כדורים חוזרים בהתקפה וקלעו בקלילות מול האמריקאים. למעשה, הצרפתים ניצחו בתוצאה 44:28 בכל הקשור לכדורים חוזרים, ועם פער כל כך גדול מתחת לסלים - אלופת העולם לשעבר לא יכולה הייתה לעשות כלום.

ארה"ב שהתקשתה מאוד גם במשחק הפותח של הטורניר, מול נבחרת טורקיה וסקוטי וולבקין, שחקנה של מכבי ת"א, נתקלה הפעם בנבחרת כזו שלא ויתרה לרגע ולא נלחצה גם כשהאמריקאים עלו ליתרון 65:72 בפתיחת הרבע הרביעי והאחרון.

עם ריצת 24:7 ומהלכים גדולים בהגנה ובהתקפה, הצרפתים הפכו בחזרה בדיוק בזמן ואת המשחק סיימו כשהם מנצחים את אלופת העולם היוצאת בתוצאה 89:79.

ארה"ב, שלא הפסידה במשחק רשמי מאז 2006 וזכתה בכל הטורנירים הגדולים הקודמים, אליפויות עולם ואולימפיאדות, הולכת הביתה בשלב מוקדם מדי נוכח הציפיות ממנה ותראה כבר את שלב חצי הגמר בטלוויזיה.

צרפת? זו תשחק בשלב חצי הגמר מול ארגנטינה, בתקווה לעשות צעד נוסף בדרך להיותה האלופה החדשה.