אסון התאומים
אסון התאומים צילום: רויטרס

קרן קימת לישראל, JNF-USA ושגרירות ארה''ב בישראל קיימו היום טקס זיכרון לזכר נספי אסון ה-11 בספטמבר באנדרטת הזיכרון שהקימה קק"ל בעמק הארזים בירושלים, בנוכחות שגריר ארצות הברית בישראל דיוויד פרידמן, בכירים מממשל ארה"ב ונציגי קק"ל בישראל ובארה"ב.

באירוע השתתפו משפחות הנספים מהארץ ומחו"ל, נציגי חברת התעופה יונייטד איירליינס, כבאים, נציג בכיר מהמשרד לענייני וטרנים, שגרירים ודיפלומטים ו-9 משלחות שהגיעו מארה"ב, אסיה, אפריקה וישראל.

לטקס זה, קדם אמש טקס הדלקת אלומות הזיכרון לזכר קורבנות הפיגועים, אשר התקיים בפעם הראשונה בישראל ופתח את אירועי הזיכרון. במסגרת הטקס הודלקו 2 אלומות אור מיוחדות בגובה 300 מטרים כמחווה למיצג הזיכרון שהוצג בניו יורק לזכר הנספים.

שגריר ארה"ב בישראל, דיוויד פרידמן אמר בטקס, "עמדנו יחד מאוחדים ב-11 בספטמבר, וידענו שהטרור לא יכול להביס אותנו. כשאנחנו עומדים כאן היום באנדרטה היפה הזו, כולנו נזכרים באותו יום נורא בשנת 2001 ומכבדים את זכר הקורבנות. לכבודם, בואו ונתחייב מחדש לתחושת הסולידריות ולמחויבות שלנו לערכים היקרים ביותר. זו תהיה המורשת המתמשכת של ה- 11.9".

סגן יו"ר קק"ל, יאיר לוטשטיין אמר, "אנדרטה זו היא סמל של פריחה, של חיים, של המשכיות ושל הקשר החזק שקיים בין קק"ל וישראל לארה"ב. בכל שנה אנו בוחרים להישבע מחדש לזכרם של אלה שנספו – שנעשה כל שביכולתנו בכדי לבנות מחר טוב עוד יותר עבור הדורות הבאים".

יעל לבונטין, מנהלת קשרי שותפים JNF-USA "הקמנו את אתר ההנצחה הזה כמסר לעולם, שאנחנו כאן, בסולידריות ובאחדות. מחוות אלומות האור שהודלקו אתמול ופילחו את השמיים היא הזמנה לכולם להצטרף למשימה שלנו ולהפוך לסוכנים שיביאו לשינוי בעולם".

אנדרטת התאומים ממוקמת בעמק הארזים ונשקף ממנה נוף מרהיב של הרי ירושלים ועמק הארזים. האנדרטה, שגובהה 9 מטרים, עוצבה על ידי האמן הישראלי אליעזר וייסהוף והאדריכל יחיאל כהן. האנדרטה משקפת את הערכים המשותפים בין ארה"ב, ישראל והעולם החופשי, בבסיסה מונחים שרידים של מגדלי התאומים מהם עולה לשמים דגל ארה"ב בצורת להבת זיכרון.

זהו אתר הזיכרון היחיד מחוץ לארה"ב בו מצוינים שמות כל הנספים ומאז הקמתה משמשת מקום עליה לרגל של תיירים רבים ומקום התייחדות לקרובי הנספים. האנדרטה הוקמה על ידי קק"ל, בשיתוף JNF- USA, ובעזרת תמיכתם הנדיבה של משפחת אדוארד בלנק מניו יורק, ומצוואתה של הגברת ברונקה סטבסקי רבין ויינטרוב ז"ל.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו