קופסת ההפעלה של הממשלה

קמפיין ההדתה הוא רק דרך מתוחכמת של השמאל להפקיע מידי הציונות הדתית את עמדת ההנהגה שאליה הגיעה ב-2013. דעה

נפתלי בנט , י"ב באלול תשע"ט

קופסת ההפעלה של הממשלה-ערוץ 7
נפתלי בנט
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

אירוע הרב נאומבורג אינו שונה ממאות אירועים דומים. ההבדל היחיד הוא שהפעם תפסנו את הכתב על חם. יש לי חדשות בשבילכם: עלילת הדם של ערוץ 13 על הרב נאומבורג אינה קשורה לרב נאומבורג ולא למכינת עצמונה, והנה תתפלאו — אפילו לא לשנאת דת. כפי שאתם בוודאי יודעים, אירוע נאומבורג הוא חלק מקמפיין ההדתה, ההמרה, שבעצם הוא קמפיין השחרה מתמשך של הציונות הדתית בשנים האחרונות.

אבל שאלו את עצמכם שאלה פשוטה: מתי זה התחיל ולמה זה התחיל? עד לפני כמה שנים המילה הדתה לא הופיעה בלקסיקון הישראלי, עוד לא הושיבו אנשים להאזין לאלפי שעות שיעורים במכינות עלי ועצמונה כדי לדלות רסיס משפט, עוד לא הקימו פורומים אנטי דתיים "ספונטניים".

למה דווקא עכשיו? התשובה פשוטה. בשש השנים האחרונות הציונות הדתית עברה מתפקיד מש"ק הדת של הפוליטיקה הישראלית לעמדת השפעה והנהגה לאומית. הפסקנו להיות ילדי הכאפות של הפוליטיקה וזה מפחיד את יריבינו. הם רוצים שנחזור להיות ילדים טובים שעוסקים בעניינים הפנימיים שלנו.

הם מבינים שמאז 2013, כאשר נכנסנו לזירה הפוליטית, הפכנו להיות קופסת ההפעלה של ממשלות ישראל. קופסת הפעלה של ערכים יהודיים, של מסירות לארץ ישראל, של כוח עמידה.

הם מבינים שקופסת ההפעלה הזאת אחראית לכך שהפסיקו לדבר כאן על שתי מדינות לשני עמים ועברו לדון בהחלת הריבונות ביהודה ושומרון.

הם מבינים ש-40 שנות ממשלות ליכוד בלי קופסת ההפעלה הזאת לא איימו על ההגמוניה שלהם. עדיין מינו שופטים בתוך המועדון הסגור של ברק-ביניש, עדיין פעלו כאן על פי מערכת ההפעלה של אוסלו. עדיין ממשלת ליכוד גירשה 8,000 יהודים מביתם בכוח הזרוע.

וברגע אחד ב-2013 הכול השתנה. אמרנו שאיננו מוכנים יותר לשבת בספסל האחורי של האוטובוס כאשר מישהו אחר עם ידיים על ההגה. "נשים יד על ההגה", אמרנו. ועשינו.

מאז כניסתנו לפוליטיקה ב-2013 הכול השתנה. הפסקנו כליל את הקפאות הבנייה בהתיישבות (למרות שממש לא בונים מספיק). שינינו את רוח מערכת המשפט ומינינו מאות שופטים ברוח שמרנית. הפסקנו כליל שחרורי מחבלים. העלינו את הזהות היהודית במערכת החינוך לקדמת הבמה, לצד מצוינות במדעים ובמתמטיקה.

ברמה עמוקה יותר, מ-2013 הפסקנו להתנצל. הוצאנו את הימין היהודי החוצה בגאווה. בראש חוצות. אפילו ראש הממשלה נתניהו הושפע מאיתנו. מראש ממשלה של 2009 שהיה די מבוהל מהשמאל, שנאם בבר אילן, שמנסה למצוא חן בעיני התקשורת, שמראה שהוא "מגן מערכת המשפט" כפי שהצהיר בגאווה כמה פעמים, נתניהו נדבק בקו הלא מתנצל שלנו.

יריבינו צפו בשינוי ההיסטורי שחוללנו, והם הבינו שאנחנו קופסת ההפעלה של ממשלות ישראל. שאנחנו המוח והרוח של הגוף שנקרא ממשלת ישראל. והם סימנו את היעד: להחליש ואף לחסל את הקופסה הזאת. בלי קופסה זו, הממשלות יחזרו להיות ימניות בתואר אך שמאלניות בפועל.

אבל אי אפשר לתקוף את בנט על החלת ריבונות ועל ביטחון. על ימין ביטחוני מול שמאל ביטחוני. בקרב התודעתי הזה ניצחנו בגדול. הימין ניצח את השמאל. העם כולו זז ימינה.

אז מה עשו יריבינו בעורמה ובתחכום גדול? הם אימצו את הגישה העקיפה. הם פתחו, לפני כארבע שנים, בקמפיין מבריק לפגוע באותה קופסת הפעלה באמצעות דה-לגיטימציה. ללבות את הפחדים הקמאיים של הציבור. לצייר אותי, ראש מחנה הציונות הדתית ושר החינוך של ישראל, כחשוך, הזוי, שפועל דרך מערכת החינוך כדי לתכנת את מוחות ילדיהם בתכנים הזויים ופרימיטיביים.

הם המציאו, יש מאין, תופעה ומילה שנקראת "הדתה". כדי לבסס את טיעון ההדתה הם סרקו אלפי ספרי לימוד כדי למצוא בדל ראיה להדתה. הם הושיבו אנשים לעבור על כל עלון של הציונות הדתית, כל שיעור של ר"מ בכל מכינה, כדי למצוא "אקדח מעשן".

כאשר בירכתי את הרב דרוקמן ודיברתי על מסירות נפש למען ארץ ישראל, הם הציגו את דבריי כאילו אני קורא לנוער להתאבד פיזית. יומיים התפלפלו על המילים "למסור את הנפש". הם שפכו את דמו של ינון מגל, כפי שלא עשו לאף אחד. תוכניות הסאטירה הפיחו רוח אדירה עם אינספור מערכונים על החשוכים הללו.

אך לא מספיק להשחיר את המנהיג, צריך להשחיר את כלל הציבור. ואת זאת הם עושים ללא הפסק, כבר ארבע שנים. המטרה שלהם היא פשוטה: שנחזור לשנים שלפני 2013. שניתן וורט חביב בפתח ישיבת הממשלה, אבל נהיה חסרי אונים בעת הכרזת בר אילן. שנהיה נחמדים ואידיאליסטים, ונתפנה בנימוס מביתנו כאשר מגרשים 8,000 אנשים מביתם. שנפסיק להיות קופסת ההפעלה הלאומית. על זה המערכה. זה כל הסיפור.

באופן מעניין, לא רק השמאל רוצה בכך. לצערי גם במפלגת הליכוד יש לא מעט שישמחו על כך. זו הסיבה שכאשר מכפישים את הציונות הדתית, ראש הממשלה תמיד שותק. גם הוא מעדיף אותנו קטנים וצייתנים.

כשהם אומרים "ממשלה חילונית לישראל" הם מתכוונים בעצם להחזיר את ישראל לימים שבהם הציונות הדתית הייתה ילד הכאפות של הפוליטיקה. נטולת השפעה וחסרת אונים. אנחנו בקרב על הבית, על הנשמה של המדינה, על הרוח היהודית של ישראל. ובמערכה הזאת כל אחד מאיתנו צריך להירתם בכל מאודו.