אריה דרעי:
גנץ זרק את שומרי המסורת מתחת לגלגלי האוטובוס

בכנס הבחירות המרכזי של ש"ס הזהיר יו"ר המפלגה מפני שאננות בבחירות. "אנחנו הולכים לקראת הקמת ממשלה חילונית".

חזקי ברוך - ערוץ 7 , י"א באלול תשע"ט

גנץ זרק את שומרי המסורת מתחת לגלגלי האוטובוס-ערוץ 7
השר דרעי במהלך הכנס
צילום: יעקב כהן

יו"ר ש"ס, השר אריה דרעי, הזהיר הערב (רביעי) בכנס הבחירות המרכזי של המפלגה בחולון כי הבחירות הקרובות יכולות להכריע את אופיה של המדינה בשנים הבאות.

"בפעם הראשונה מאז קום המדינה, מדינת ישראל תלך למשאל עם. כמו בבריטניה על הברקזיט, כמו בספרד ובעוד מדינות- עכשיו בפעם הראשונה גם בישראל. אזרחי ישראל יצטרכו לבחור בין מדינה יהודית למדינה חילונית. כולנו נלך אל הקלפי ונצטרך לבחור האם אנחנו בעד היהדות והמסורת או נגד היהדות והמסורת", אמר דרעי.

הוא הוסיף, "כל אחד יצביע האם הוא בעד השבת או נגד השבת, האם הוא בעד חינוך ליהדות וערכים או שהוא נגד ומבחינתו הכל זה הדתה. אנחנו הולכים למשאל עם אחרי שכל המסכות הוסרו, ובפעם הראשונה האופי והצביון של מדינת ישראל ניצבים לפני הכרעה גורלית שלא הייתה כמותה בהיסטוריה היהודית. אם חלילה המפלגות האנטי-דתיות ינצחו, וש"ס ושאר המפלגות הדתיות יפסידו, זו תהיה בכייה לדורות".

לדבריו, "אני מודאג מאוד הערב. לפי כל הסקרים כרגע אין לגוש הימין 61 מנדטים, ולכן בצער גדול אני אומר לכם שאנחנו הולכים להקמת ממשלה חילונית של ביבי נתניהו יחד עם בני גנץ, יאיר לפיד וליברמן".

"בדרך לכאן עברתי וראיתי את השלטים של בני גנץ ויאיר לפיד עם הכותרת של ממשלה חילונית. אני רוצה לומר לך בני גנץ משהו אישי. החלטת לזרוק את שומרי המסורת והיהדות מתחת לגלגלי אוטובוס ההסתה של לפיד וליברמן בשביל לקושש כמה מנדטים. ההיסטוריה היהודית לא תשכח את הקרע והשסע שגרמת, שהביאו למערכת נוראית של פילוג ושנאה שלא היתה מאז קום המדינה", סיכם דרעי.