שמם הולך לפניהם

הכירו את האזרחים שנושאים שמות זהים של נבחרי הציבור: על ההצקות, הטלפונים המאיימים - וגם הדאחקות של החבר'ה.

תגיות: בחירות 2019
ערוץ 7 , י"ב באלול תשע"ט

שמם הולך לפניהם-ערוץ 7
מזכירות הקלפי
צילום: נעם ריבקין פנטון, פלאש 90

גבי אשכנזי? יצביע לליכוד. ניצן הורוביץ מתכוון לבלות בחו"ל ביום הבוחר. ורפי פרץ בכלל ישים בקלפי פתק של מפלגת צומת.

הכירו את האזרחים שנושאים שמות זהים של נבחרי הציבור: על ההצקות, הטלפונים המאיימים - וגם הדאחקות של החבר'ה. נועם (דבול) דביר מביא אותם הבוקר (ה') ב"ישראל היום"

גבי אשכנזי-בן 46, תושב טירת הכרמל, עובד בחברת חקלאות, נשוי לשירי ואב ל־4:

לפני הרבה שנים קיבלתי טלפון מחברת השכרה של רכבים שחיפשה את גבי אשכנזי, וכשבדקתי את מי הם מחפשים התברר שזה היה הוא. בכלל, כשהוא היה רמטכ"ל וגם כשהוא הצטרף לפוליטיקה, חברים ומשפחה שיגעו אותי, אכלתי הרבה סרטים.

"כל אחד היה בא, מצביע עלי ואומר - 'אתה יודע מי זה?' חלק עד היום מריצים עלי דאחקות".

לדבריו, למרות המקום הבכיר של גבי אשכנזי, הוא לא חשב להצביע לכחול לבן:

"גבי אשכנזי הוא אדם שאני מעריך, הוא היה רמטכ"ל בסדר גמור אבל אני לא חושב להצביע לכחול לבן. הם לא בדעות הפוליטיות שלי".

על השאלה למי הוא הולך להצביע:

"בבחירות הקרובות אצביע לליכוד בראשות בנימין נתניהו - הסיבה המרכזית שלי היא עניין הביטחון. זה גם מה שהצבעתי בבחירות הקודמות, ובכלל בשנים האחרונות. באתי מבית מחולק בין הליכוד למערך, ואני בוחר ימין".

רפי פרץ-בן 25, מתגורר במושב מבטחים בדרום, רווק

רפי פרץ, קבלן בנייה ומפתח גוף שמשתתף בתחרויות, על נבחר הציבור שמתגורר לא רחוק ממנו:

"איני מכיר את יו"ר הבית היהודי באופן אישי, אבל יצא לי לראות אותו כמה פעמים. אין ספק שיש בינינו שוני רב, בגיל ובמראה: אי אפשר להתבלבל בינינו, אבל לאורך השנים תמיד אני מקבל הערות על השם, גם כשהוא היה רב ראשי של צה"ל וגם כשעמד בראש מפלגה".

פרץ מתכוון להצביע בבחירות הקרובות למפלגת צומת, שמבקשת לייצג את המושבים וציבור החקלאים בארץ:

"אני בא מאזור שיש בו בעיות של מימוש קרקעות, טאבו וכדומה. מינהל מקרקעי ישראל לא נותן לנו לממש ולהשתמש בשטחים ובקרקעות שלנו, וכל דבר מלווה בביורוקרטיה. אני גם מאמין שזה יעשה טוב לחקלאים - שמישהו ישמע את קולם".

אורלי לוי -בת 46, תושבת עפולה

אורלי לוי התגוררה במשך 14 שנים בבית שאן, ומספרת שפעמים רבות היו מתקשרים אליה כבתו של דוד לוי. נוסף על כך, כשהייתה מתקשרת ומציגה את עצמה כאורלי לוי, היחס הראשוני אליה היה יוצא דופן:

"בכל פעם שהייתי מתקשרת לאדם בבית שאן או באזור ואומרת 'שלום, מדברת אולי לוי', היתה שתיקה בצד השני, והייתי מרגישה איך האדם בצד השני שואל את עצמו מה אני רוצה ואם אני יכולה לעזור לו. הטון הזה היה משתנה בשנייה שהבינו שזו לא אורלי ההיא אלא אחרת".

בכל הנוגע לפעילות הפוליטית של אורלי לוי, מאחלת לה אורלי לוי העפולאית הרבה הצלחה:

"היא אישה צעירה שנכנסה לג'ונגל ועושה בו הרבה טעויות וגם לומדת. אני בסך הכל רוצה מאוד שהיא תצליח בכל הכוונות החברתיות שלה אבל אני לא מסכימה עם כל החלטה וכל פעולה שלה. היא עושה לא פעם טעויות, אבל אני בסך הכל רוצה שהיא תצליח".

ניצן הורביץ-בן 44, תושב רמת גן, נשוי ואב ל-4

"אני מקבל לא מעט הודעות, גם הערכה וגם נאצה, בכל הרשתות. קורה גם שאנשים מתייגים, כותבים או מתקשרים אלי בטעות. תקופת הבחירות הייתה תקופה מעניינת".

על יו"ר המחנה הדמוקרטי אמר "הוא נראה לי בחור מקסים ומעניין, אני אוהב את צורת ההתבטאות שלו ואת הניקיון שלו".

הורוביץ הוא בעל משרד לאדריכלות ועיצוב פנים הנושא את שמו. בבחירות הקרובות הוא יטוס לחו"ל בענייני עבודה, ולכן לא יהיה בארץ כדי להצביע:

"האוריינטציה שלי היא מפלגת מרכז. בבחירות האחרונות שהיו מובן שיצאתי להצביע, זה חשוב מאוד בעיניי, ואני בטוח שאם הייתי נשאר בארץ הייתי הולך לממש את זכות ההצבעה".

כזכור, הפוליטיקאי ניצן הורוביץ כבש את ראשות מרצ ביוני האחרון, מה שהכניס את ניצן הורוביץ האדריכל לבעיה קטנה:

"זה עשה קצת צרות שיווקיות בגוגל. זה דחק את השם שלי הרבה למטה. בעבר, כשהיית כותב את השם אני הייתי התוצאה השנייה. היום אני בעמוד השני כי פורסמו עליו המון כתבות".