בימים אלו כאשר השיח נגרר למקומות קיצוניים, המסרים עוסקים בלמי יש אומץ להיות נורמאלי. אומן הספוקן וורד אלון בלוך מביא קול אחר.

אלון בלוך, אמן צעיר מהעיר בית שמש, פרסם בחודשים האחרונים את השירים "רוצה לרצות" ו"סיפור על אהבה וחושך", והפעם, הוא משתף בפואמה "הברווזון המכוער" בקליפ מהופעה חיה.

בשירו "הברווזון המכוער" אלון מתאר את תחושותיו של נער חריג, שמסרב להשתנות ולהתאים עצמו על פי צו החברה העוטפת אותו. הוא בוחר להשאר כמו שהוא.

הספוקן-וורד היא סוגה של שירה מדוברת, הידועה יותר בפורמט התחרותי – "פואטרי סלאם", בה משוררים עולים ומקריאים משיריהם, ומקבלים ניקוד על ידי אנשים אקראיים מהקהל.

אלון בלוך, לרגל צאת שירו החדש:

"עצוב לי שתלמידיו של הרב קוק רוצים להמשיך את דרכו, על ידי קמפיינים ארסיים ומלאי שנאה, סודרים את משנתם הציבורית על בסיס שלילת השונים מהם. מתי יגיע היום בו הרב קוק יהיה שם נרדף לתרבות, אמנות ויצירה? לחשיפת המילים המוטבעות בנפשנו ורק מחכות לצאת לאור? כל אחד מאתנו נושא זהות ייחודית, ועליו מוטלת החובה לחשוף אותה ולהביא את האות המיוחדת שלו בתורה, את האבן שלו לבית המדרש.

אני מתרגש לשתף אתכם היום בשיר החדש שלי, עוד חלק ממי שאני בוחר להיות. ובהזדמנות זו אני רוצה לאחל לכולנו מערכת בחירות נקייה ורוויות מסרים חיוביים ומקבלים."