צה"ל נשען על יכולות הטכנולוגיה"

המתכנתים באגף התקשוב וההגנה בסייבר סיימו את אחד הקורסים הנחשקים והיוקרתיים ביותר בצבא.

ערוץ 7 , י"ב באלול תשע"ט

צה"ל נשען על יכולות הטכנולוגיה"-ערוץ 7
סיום הקורס
צילום: דובר צה"ל

חניכי קורס המתכנתים של אגף התקשוב וההגנה בסייבר ביחידת בסמ״ח ציינו היום (חמישי) בטקס מיוחד את הסיום המוצלח של ההכשרה.

הקורס התקיים בבית הספר הצה״לי למקצועות המחשב וההגנה בסייבר ונמשך כ-25 שבועות. במהלכו רכשו החניכים את הכלים הנחוצים להבנת המקצוע ומוכשרים להיות תכניתנים ברמה הכי גבוהה שאפשר.

הקורס התמקד בעבודה מעשית, ביצירת פרוייקטים ושימוש בטכנולוגיות מתקדמות לתכנות בדגש על פיתוח החניכים לצרכים המבצעיים של צה"ל.

"במהלך הקורס חשוב לפתח הבנה מקצועית ברמה מאוד גבוהה, יכולת ללמוד לבד, להסיק דבר מתוך דבר, לעבוד בצוות ולא לפחד מאתגרים. החניכים לומדים להשתמש בידע ובטכנולוגיות שמתעדכנים כל הזמן וצריכים לדעת איך לקחת תהליכים ולהפוך אותם לדיגיטליים", מסביר רס"ן אביחי קאפח, ראש מדור תוב״ל נמרכז תחתיו את קורסי התוכנה של בית הספר למקצועות המחשב ובניהם קורס התכנות.

בתום ההכשרה משובצים המתכנתים בכל היחידות הטכנולוגיות בצה״ל ביניהן זרוע היבשה, זרוע האוויר והחלל ,זרוע הים ואגף המודיעין ולוקחים חלק בפיתוח מערכות תוכנה וכך משפיעים על הקצה המבצעי של צה״ל.

אביחי קאפח, מוסיף כי "היום צה״ל נשען על יכולות טכנולוגיה, גם במרחב הלחימה הרשתי וגם בלחימה בשטח שנשענת על היכולת להעביר מסרים ע"י מערכות. המערכות צריכות להיות מפותחות ע"י חיילים מקצועיים שיודעים לעבוד בצוות ולנהל פרוייקטים מורכבים".

"אותם החיילים המוכשרים בקורס התכנות יוצאים ממנו כשהם מקצועיים ובעלי ידע רב בתחום התכנות עם כלים להתמודדויות גם במצבי החירום וגם בשגרה וכך ימשיכו להוביל את צה״ל ולפתח אותו ברמה הטכנולוגית המתקדמת שיש כיום", הוא מסכם.