"אין סכנה שהעבודה או המחנה הדמוקרטי לא יעברו את אחוז החסימה"

יאיר לפיד מסביר מדוע מפלגתו איננה חוששת "לשתות" את המנדטים מגוש השמאל: "השאלה היחידה היא מי תהיה המפלגה הגדולה".

103FM , י"ב באלול תשע"ט

"אין סכנה שהעבודה או המחנה הדמוקרטי לא יעברו את אחוז החסימה"-ערוץ 7
יאיר לפיד
צילום: קובי ריכטר/TPS

מועמד כחול לבן לראשות הממשלה (ברוטציה) חבר הכנסת יאיר לפיד הבהיר בראיון לרדיו 103FM, "יש לנו סיכוי טוב לנצח. לא ניתן לנתניהו לגרור אותנו לבחירות שלישיות".

"נתניהו רגיל לקבל מה שהוא רוצה אך השנה זה לא היה ככה. הוא לא הצליח להקים ממשלה, טראמפ הולך לו על הראש ופוטין הולך לו על הראש. שום דבר לא הולך לו. הדימוי של נתניהו נבנה במשך הרבה מאוד שנים והוא כבר לא נכון. אפילו את חוק המצלמות הוא לא הצליח להעביר", אמר לפיד.

לדבריו, "כשמישהו אומר לי שהוא מצביע לנתניהו אני לא חושב שהוא טיפש אלא שהוא לא עוקב אחרי הפוליטיקה הישראלית. נתניהו נכשל בכל דבר שעשה בשנתיים האחרונות. אני אומר למצביעים שלנו שהשאלה החשובה בבחירות האלה היא מה שליברמן עשה על המגרש ומי תהיה המפלגה הגדולה".

אתה נמצא בסכנה, אם אתה מתחיל להפעיל את מנגנוני השתייה על המפלגות הקטנות אתה עלול למחוק את העבודה ואת המחנה הדמוקרטי.

"אנחנו חוקרים את הדברים האלה ברצינות. אין סכנה שהמחנה הדמוקרטי או מפלגת העבודה לא יעברו את אחוז החסימה. יש סכנה גדולה שלנתניהו יהיה מנדט אחד יותר. גם בבחירות הקודמות היה חסר לו מנדט אחד יותר כדי לנצח".

מהי הממשלה שתרכיב?

"אני מתעסק כרגע בלנצח בחירות. אני מאמין שממשלת אחדות היא הממשלה הטובה ביותר למדינת ישראל. יש אדם אחד בלבד שמונע מזה לקרות".

רוני: "מיהם האנשים שידפקו לנתניהו בדלת ויאמרו לו שזה נגמר?" בן: "אף אחד לא ידפוק לו בדרך ובכל מקרה שרה פותחת"

"לא ניתן לנתניהו לגרור אותנו לבחירות שלישיות"

חמאס גם הלך על הראש של נתניהו באשדוד. הוא טען ששמחו כאן על כך יותר מאשר בעזה.

"אף אחד לא צהל ושמח שראש ממשלה הורד מהבמה בגלל ירי של חמאס. גבי אשכנזי היה הכי מדויק בדבריו. הוא לא הלך למרחב המוגן כי לא ראה לאן האחרים יכלו ללכת. נתניהו של לפני כמה שנים גם היה עושה את זה אך משהו קרה לו והוא מרגיש את המלך. נתניהו הוא בוגר סיירת מפכ"ל ולפני כמה שנים היה אומר שהוא רוצה לדאוג שלכולם יש מרחב מוגן ללכת אליו. החלק החזק בתמונה הזו היא ההמחשה של המשפט 'הגיע זמנו לרדת מהבמה'".

יש פרסומים על כך שישראל ריגלה אחרי טראמפ בוושינגטון.

"ישראל מאז פרשת פולארד קבעה לעצמה שאינה מרגלת אחרי האמריקאים. קשה לי לחשוב שמישהו על דעת עצמו יעשה דבר כזה. שמעתי על הספקולציות וטוב עשה ראש הממשלה כשיצא בהצהרה שזה לא נכון. מה שכן נכון זה שטראמפ הסתובב על ביבי ומעוניין להיפגש עם איראן. אני ממתנגדיו הנחרצים של הסכם הגרעין והעובדה שיחזרו למתווה דומה היא מדאיגה. אגב, גם הרוסים בסוצ'י עוד מאפשרים לאיראנים להתבסס בסוריה. זה מראה שנתניהו איבד אחיזה".

הוכרע הנושא של הרוטציה?

"הסקר הגדול של 'ערוץ 12' קבע שאם נפסיק את הרוטציה נאבד שני מנדטים שילכו לכיוונו של ליברמן".