בכחול לבן משפילים את הדתיים

יו"ר ועדת החוץ והביטחון ח"כ אבי דיכטר תוקף את הבטחת כחול לבן להקים "ממשלת אחדות חילונית".

אבי דיכטר , י"ג באלול תשע"ט

בכחול לבן משפילים את הדתיים-ערוץ 7
אבי דיכטר
צילום: ראובן סגרון/TPS

הרשו לי לומר משהו אישי רגע לפני הבחירות. שמעתי את בני גנץ מדבר שוב על הביטוי ''ממשלת אחדות חילונית''. ראיתי את שלטי הענק ועליהם סיסמת הבחירות ''רק כחול לבן גדולה תקים ממשלת אחדות חילונית''.

שמעתי והתביישתי, ראיתי והזדעזעתי. איך המועמדים לפיד וגנץ המרבים לדבר על אחדות בעם, מרשים לעצמם לפלג ולשסע כך את העם? איך הם מעזים לפסול ציבורים שלמים במדינת ישראל רק בגלל שהם חובשים כיפה עם או בלי ציציות?

הרי ברור שכחול לבן במונח אחדות חילונית, מכוונת רק ליהודים (דתיים וחילונים). אחדות חילונית אינה עוסקת באחדות עם מפלגה ערבית שבה ישנם דתיים. ההפליה לטובת חילונים על פני דתיים, היא פשוט השפלה של היהודים הדתיים.

לו הפליה כזו כלפי יהודים הייתה מתרחשת במדינה אחרת, היינו מכנים זאת אנטישמיות או חצי אנטישמיות (בכל זאת החילונים התקבלו לאחדות...). לפיד וגנץ, עד כדי כך איימן עודה מהרשימה הערבית הצליח לעבוד עליכם כדי שתיצרו שסע ביהודי ישראל?!

אצלנו בליכוד לא קיים מבחן דתיות וחילוניות, רק נאמנות למדינה: זה המבחן שצריך לעבור, יהודים, דרוזים, צ׳רקסים, ערבים ואחרים. ב-17 בספטמבר כולנו מצביעים מחל, כדי לא להזדקק לממשלת אחדות וכדי להקים ממשלת ימין לאומית, חילונית ודתית גם יחד.