ידיעות אחרונות: מתנצלים בפני "צו אחד"

באחד מהמאמרים בעיתון כתבה הפובלציסטית חן ארצי סרור כי מקימי "צו אחד" ועמותות דומות לה תומכות בריצת מפלגת נעם לכנסת.

ערוץ 7 , י"ג באלול תשע"ט

ידיעות אחרונות: מתנצלים בפני "צו אחד"-ערוץ 7
ידיעות אחרונות
צילום: Moshe Shai/Flash90

העיתון ידיעות אחרונות פרסם היום (ו') התנצלות בפני ארגון "צו אחד" שמסייע לחיילים שומרי מצוות.

באחד מהמאמרים בעיתון כתבה הפובלציסטית חן ארצי סרור כי מקימי "צו אחד" ועמותות דומות לה תומכות בריצת מפלגת נעם לכנסת.

הארגון, אשר עוסק מספר שנים בתמיכה בחיילים מסורתיים ודתיים, תבע מעורכי העיתון ומארצי-סרור, באמצעות המחלקה המשפטית של הארגון ועל ידי עורך הדין אוהד זיו לפידות ממשרד עורכי הדין "לפידות את לפידות", התנצלות מיידית: "מדובר באמירה שיש בה משום לשון הרע כהוראתו בחוק ו'שקר מפגיע' כהוראתו בפקודת הנזיקין."

עורך הדין לפידות המשיך וכתב: "יאמר ברורות כי אין שום קשר בין תנועת "צו אחד" לבין נעם, והדבר יפגע במוניטין ובמטרות הארגון - שהינו ארגון כלל ישראלי ולא תנועה פוליטית מפלגתית. לא למותר לציין כי אמירה חסרת יסוד שכזו מנוגדת גם להוראות כללי האתיקה של העיתונות הישראלית. בדיקה קצרה היתה מגלה כי אין כל קשר ולו מקרי בין מפלגת "נעם" לבין "צו אחד", וגם לא למייסדיה של תנועת "צו אחד" - ההפך הוא הנכון."

כאמור, בעיתון לא ניסו להגן על ההכפשה והבוקר פרסמו התנצלות לפיה "נפלה טעות. נבקש לתקנה ולהבהיר כי עמותת "צו אחד" מעולם לא תמכה בריצת מפלגת נעם לכנסת. אנו מתנצלים על טעות זו".

מהמחלקה המשפטית של ארגון "צו אחד למען החיילים" נמסר לערוץ 7, "נדהמנו לראות את המאמר המכפיש והשקרי של גב' ארצי-סרור. צו אחד הוקם בכדי לכסות על הפער הבלתי נסבל בו מצוי החייל הדתי והמסורתי בצה"ל, יותר מכל זרם בעם ישראל.

לא נאפשר לתקשורת השמאל אשר לה אג'נדה ברורה נגד חיילים אלו השכם והערב לפגוע במפעל חשוב זה אשר מסייע לאלפי חיילים מדי שנה. כל נסיון לצבוע את צו אחד בצבעים פוליטיים מעיד כאלף עדים על הפוליטיזציה של תקשורת השמאל התומכת בהחלנה ובממשלה וצבא מכחישי יהדות, חלילה. למרות כל נסיונות ההכפשה והתיוג הפוליטי, 'צו אחד' ימשיך להיות הכתובת הטובה ביותר למענה עבור החייל הדתי והמסורתי".