לפיד: אין לנו ברית עם הערבים

ח"כ לפיד דחה את האשמות הליכוד על ברית עם הערבים והשיב לטענות בשמאל, "פחות חשוב מנדט שביעי למחנה הדמוקרטי, אלא ניצחון הגוש"

ערוץ 7 , ט"ו באלול תשע"ט

יאיר לפיד
יאיר לפיד
צילום: קובי ריכטר/TPS

בכיר רשימת כחול לבן, ח"כ יאיר לפיד, דחה הבוקר (ראשון) בתוקף את טענותיהם של בכירי הליכוד על ברית בין הערבים לרשימת "כחול לבן" לצורך הקמת ממשלה אחרי הבחירות.

בתגובה להאשמות שר החוץ כ"ץ בנושא, אמר לפיד בראיון לרשת ב', "ישראל כץ יודע שהוא משקר כשהוא מדבר על ברית בינינו לערבים, זה מביך".

לפיד הבהיר מדוע קמפיין רשימתו איננו חס על מנדטים של רשימות אחרות בגוש השמאל, וציין כי רק ניצחון הגוש חשוב.

"עיני לא צרה במנדטים של מפלגות אחרות, אבל אנשים צריכים להבין שפחות חשוב אם יהיה מנדט שביעי למחנה הדמוקרטי, אלא אם הגוש ינצח", טען לפיד.

על תכנית הריבונות בבקעה אמר לפיד, "אין לי בעיה עם סיפוח הבקעה, בכל הסדר עתידי היא תהיה חלק ממדינת ישראל. אבל היו לנתניהו 13 שנה. אין לו שום דבר לשכנע אותנו שהוא יעשה דברים חדשים וטובים. הוא בלחץ כמו שלא היה מעולם, עבר זמנו".

קודם לכן טען שר החוץ ישראל כ"ץ בראיות לרשת ב', "לגנץ אין שום סיכוי – גם לא תאורטי – להרכיב ממשלה בלי הערבים. ידרשו התחייבות לנסיגה לקווי 67' ועקירת מאות אלפי יהודים מבתיהם. כל הדיבורים של גנץ, לפיד וליברמן על הקמת ממשלה חילונית נועדו להכשיר את הקרקע למימוש בריתם עם המפלגות הערביות".