סתיו שפיר
סתיו שפיר צילום: אסתי דזיובוב/TPS

בכירת רשימת המחנה הדמוקרטי, ח"כ סתיו שפיר, תקפה הבוקר (ראשון) בראיון לרשת ב' את יו"ר רשימת העבודה-גשר, ח"כ עמיר פרץ, וטענה כי אם רשימתו לא תעבור את אחוז החסימה הוא אשם בכך.

"עמיר פרץ הוא זה שחיבל ביכולת של המחנה להפוך למפלגה אחת", אמרה שפיר, אך ציינה כי היא מקווה שגם רשימתו של פרץ תעבור את אחוז החסימה.

בהמשך שאל המראיין, העיתונאי קלמן ליבסקינד, את שפיר, "יש לכם קמפיין שעלה בשבוע שעבר 'רק הפתק של המחנה הדמוקרטי יסתום לליכוד את הפה'. תסבירי לי שניה אחת איך דמוקרטים סותמים פה?".

שפיר השיבה לליבסקינד, "כשהפה של הליכוד כל מה שהוא עושה כבר שנים זו הסתה, כשנתניהו הופך עשרים אחוז מהציבור ללא לגיטימיים, זה לא לגיטימי".

"גזענות זה לא חופש ביטוי, אני יודעת שאתה הלכת והגנת על מיכאל בן ארי ועל איתמר בן גביר. מבחינתך זה בסדר. מבחינתך גזענות זה חופש ביטוי. מבחינתי גזענות זה לא חופש ביטוי", תקפה שפיר את ליבסקינד אישית.

ליבסקינד השיב לשפיר, "לא שאלתי על איתמר בן גביר, את בקמפיין שלך רוצה לסתום לליכוד את הפה. לבן גביר תסתמי את הפה כי הוא גזען, שמעתי, הבנתי. אבל למה את סותמת לליכוד את הפה? איך זה מתקשר לדמוקרטיה?".