השר סמוטריץ' התעמת עם נתניהו

"מה עם ריבונות על השטח שבין הישובים? הם יהפכו לטבעות חנק. אתה בכל מקרה תהיה ראש ממשלה". השרה מירי רגב השיבה: זו תעמולה לימינה".

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ט"ו באלול תשע"ט

שר התחבורה בצלאל סמוטריץ׳ (ימינה) התעמת בפתח ישיבת הממשלה שהתכנסה בבקעת הירדן עם ראש הממשלה בנימין נתניהו, על רקע תכנית הריבונות שחשף ראש הממשלה בשבוע שעבר.

סמוטריץ' אמר לנתניהו כי תכנית הריבונות שאותה הוא מגבש עם ארה"ב תחבל בהתיישבות היהודית ביו"ש וישובים יהודים ישארו מבודדים.

"מה עם ריבונות על השטח שבין הישובים?", תהה סמוטריץ' ותקף את ראש הממשלה, "הם יהפכו לטבעות חנק".

סמוטריץ' גם תקף את נתניהו על הניסיון לנגוס במפלגת ימינה, "אתה בכל מקרה תהיה ראש ממשלה, למה אתה פוגע בנו?". בתגובה למתקפה על נתניהו השיבה רגב לסמוטריץ' "זו תעמולה לימינה".

רגב הוסיפה וקראה לעבר סמוטריץ', "כולם זוכרים את ברית האחים של בנט עם יאיר לפיד. אתה לא תלמד אותנו איך לשמור על הישובים. היחיד ששומר על שלטון הימין זה נתניהו".

בהמשך לעימות תקף גם דובר הליכוד יונתן אוריך את סמוטריץ'. "מבין שאחרי שנועם פרשה, סמוטריץ׳ מחליף אותם על משבצת ההזייה", צייץ אוריך. "שמישהו יעדכן את בצלאל סמוטריץ' שלפי תוכנית נתניהו הריבונות הישראלית תחול על כל היישובים, כולל אלה שמחוץ לגושים. אם הוא רוצה ללכת ימינה מנתניהו, שיציע להחיל ריבונות ישראלית על קפריסין".