שחקני ספרד חוגגים היום
שחקני ספרד חוגגים היום צילום: רויטרס

בפעם השניה בהיסטוריה - נבחרת ספרד היא אלופת העולם בכדורסל. הספרדים זכו היום (ראשון) באליפות הגדולה ביותר בכדורסל העולמי כשהביסו בגמר את נבחרת ארגנטינה בתוצאה 75:95.

האליפות היוקרתית שהתקיימה בסין הגיעה היום לרגע השיא שלה כשספרד וארגנטינה נפגשו למשחק מסקרן ומעניין, זאת לאור העובדה כי מרבית שחקני ארגנטינה משחקים במדי ריאל מדריד הספרדית ולמעשה משחקים גם יחד עם אותם השחקנים שהיום פגשו ממול.

הספרדים שהציגו טורניר מצויין עם אפס הפסדים ובדרך גברו על יריבות מפתיעות וחזקות כמו אוסטרליה עליה גברו בתום שתי הארכות בשלב חצי הגמר, פתחו את משחק הגמר מול הדרום-אמריקאים בצורה חזקה כשלמעשה מההתחלה לא איפשרו לארגנטינאים להשתלט על המשחק וניצחו אותו עוד בטרם החלו.

ריקי רוביו קלע לא פחות מ-20 נקודות, מארק גאסול הכוכב הגדול והוותיק צלף את הזריקות המוכרות שלו והפך לשני בעולם שזוכה באותה השנה באליפות ה-NBA ואליפות העולם באותה שנה, וסרחיו יול תרם גם הוא.

אחרי 10 דקות ראשונות של משחק הובילו הספרדים בבטחה עם 14:23 וככל שנקפו הדקות ועבר הזמן, הלך ההפרש ותפח עד לסיום בו זכתה ספרד ללא קושי באליפות העולם בפעם השניה בתולדותיה עם 75:95.

ארגנטינה שרשמה טורניר מרשים עם הדחה של צרפת החזקה שהדיחה בעצמה את אלופת העולם לשעבר, ארצות הברית, לא הצליחה להציג את היכולת שאיפיינה אותה לכל אורך הטורניר כשבעיקר מי שהשתתק הוא לואיס סקולה שהמטיר 28 נקודות על הראש של צרפת בחצי הגמר והיום נעצר על 8 נקודות בלבד. בלעדיו, לארגנטינה לא היה הרבה סיכוי.

הארגנטינאים שוב מסתפקים רק בסגנות אחרי שזה קרה להם גם ב-2002, בעוד שהספרדים משחזרים את ההישג האדיר שלהם מ-2006, גם אז אף אחד לא נתן להם יותר מדי סיכוי. מאז אגב לספרדים יש שלוש מדליות זהב, שתי מדליות כסף ושתי מדליות ארד באליפות אירופה, שתי מדליות כסף ומדליית ארד במשחקים האולימפיים וכעת גם מדליית זהב באליפות העולם בכדורסל. בפעם הבאה ייקחו אותם כבר הרבה יותר ברצינות. ספרד שולטת - לא רק בכדורגל.

קלעו לספרד: ריקי רוביו 20, 7 ריבאונדים ו-6 איבודים. סרחיו יוי 15, מארק גאסול 14, 7 ריבאונדים ו-7 אסיסטים, רודי פרננדס, חואנצ'ו הרננגומס ו-ווילי הרננגומס 11 כ"א, פייר אוריולה 6, פאו ריבאס 5, ויקטור קלאבר 2.

קלעו לארגנטינה: גבריאל דק 24, ניקולה לאפרוביטולה 17, פקונדו קמפאצו 11 ו-8 אסיסטים, ניקולאס בורדיסו ולואיס סקולה 8, לוסיו רדיבו 3, לוקה וילדוזה 2.