נתניהו: בעד שחקן ערבי בבית"ר

רגע לפני יום הבחירות הנוסף, ראש הממשלה נתניהו התראיין לערוץ 13 והתייחס לסוגיה שמעסיקה רבות את אוהדי בית"ר ירושלים

נרי וייס - ערוץ 7 , ט"ו באלול תשע"ט

בנימין נתניהו
בנימין נתניהו
צילום: חזקי ברוך

בעוד יומיים יתקיים בפעם השניה בחודשים האחרונים יום בחירות וכל המועמדים מכינים את עצמם ליום הגדול. מי שלא מוותר על אף קול הוא לא אחר מאשר ראש הממשלה נתניהו שפתח בבליץ ראיונות לאחרונה, בדומה לכל יתר המפלגות.

הערב (ראשון) התראיין ראש הממשלה נתניהו בתכנית "לפני החדשות" של אודי סגל בערוץ 13, כשבין יתר השאלות שנשאל היה איך לא גם הסוגיה הרת הגורל והחשובה מאין כמותה - סוגיית השחקן הערבי בבית"ר ירושלים, כן או לא, כאילו נגמרו להם כל השאלות שאפשר לשאול את ראש הממשלה.

ראש הממשלה שידוע באהדתו לקבוצה מהבירה השיב מבלי להתבלבל כי הוא בעד שחקן ערבי בבירה: "ברור שאני בעד שיהיה שחקן מוסלמי בקבוצה הירושלמית, הם חלק מהשחקנים הכי טובים כאן", אמר.

אמירתו זו של ראש הממשלה עשויה להשפיע רבות על אוהדי בית"ר שרובם הינם מצביעי מפלגת הליכוד, ביום הבוחר שיתקיים בעוד יומיים.

בדף האוהדים של בית"ר ירושלים, 'רדיוס לבית"ר' שהוקם במטרה להאיר את העוול שנעשה לאוהדים הירושלמים, זעמו על השאלה שנראית כמו פופוליזם זול וניסיון להפיל את ראש הממשלה בדבריו ולסכסך בינו לבין האוהדים הירושלמים, וכתבו כי "שום דבר לא חשוב כרגע, 48 שעות לפני תום מערכת הבחירות הגורליות שידעה מדינת ישראל".

לדבריהם, "לא הביטחון, לא הכלכלה, לא החינוך, לא התחבורה - רק הודעה של אוהד אחד שהוא במקרה גם ראש ממשלה, אבל כף רגלו לא דרכה בטדי כבר שנים ולא בטוח שיזהה את שחקני בית"ר, רק אולי יגיד משהו שיהיה אפשר לחגוג עליו".

"בפעם הבאה שאתם שואלים את עצמכם מי מנציח את הגזענות, מי נותן לה במה מיותרת או מי הכי לא רוצה שיהיה שחקן מוסלמי וערבי בבית"ר ירושלים, תזכרו את אקורד הסיום של הראיון הזה" הגיבו בקרב אוהדי בית"ר.

עם אמירתו זו, מכוון ראש הממשלה נתניהו לעמדתו של הבעלים הירושלמי משה חוגג שמרגע הגעתו לבירה במקומו של הבעלים הקודם אלי טביב, אמר לא פעם כי יביא כל שחקן שיתאים למועדון בצורה מקצועית, מבלי להתייחס לצבעו, דתו וגזעו.

חוגג לא רק אמר זאת אלא אף פעל בצורה כזו כשלמרות סערה גדולה מצידם של מיעוט אוהדי הקבוצה, הנחית בקיץ האחרון את עלי מוחמד ששם משפחתו עורר סערה וכמעט גרם לעזיבתו של הבעלים הירושלמי את המועדון כבר לאחר שנה אחת.

בסיום, מוחמד המאמין בדת הנוצרית התקבל במחיאות כפיים וחיבוק גדול על ידי הרוב השפוי של אוהדי בית"ר וכעת נראה כי חוגג מקבל תמיכה גם מלא אחר מאשר ראש הממשלה נתניהו.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il