"מאגר הקולות הפוטנציאלי בידינו"

לדברי מנהלי קמפיין הבחירות ביהדות התורה, פעילות הפילוח של הקהילות החרדיות הסתיימה ומאגר המצביעים הפוטנציאלי קיים בידם

מיכל לוי , ט"ז באלול תשע"ט

ראשי יהדות התורה
ראשי יהדות התורה
צילום: Flash90

פחות מיממה לפתיחת הקלפיות בבחירות לכנסת ה-22 וברשימת "יהדות התורה" נערכים למבצע איסוף הקולות הגדול.

לדברי גורמים במטה יום הבחירות, ביממות האחרונות הסתיימה פעילות הפילוח המוקדם של 'מטות הקהילות' בכל עיר ועיר ולדבריהם, מאגר המצביעים הפוטנציאלי קיים בידם.

"לקראת הישורת האחרונה אנחנו רואים פעילות אינטנסיבית בתוך הקהילות", מספרים במטה הקהילות המרכזי. "הצלחנו לזהות קבוצות מתוך הקהילות שלא מופו בסבב הקודם. מדובר בקהילות שלא מקסמו את כוחן מסיבות אלו ואחרות – והפעם למדו כיצד לעשות זאת.

"היום אנחנו יודעים בבירור מול איזה קהל יעד אנחנו עובדים. אנו יודעים מי נמצא בחו"ל ומי לא יוכל להצביע. ביום הבחירות הנוכחי, מחר, אנו נעבוד רק על מאגר המצביעים הרלוונטי", אמו.

"אפשר לומר שבזכות הפרסום בעיתונות אודות כוחו של מטה הקהילות הצלחנו להגביר ולתמרץ את התחרות בערים בהן ישנן קהילות הומוגניות מחצר אחת. עשינו זאת בעזרת חלוקה של הקהילה לקבוצות ולתתי קבוצות וכדי ליצור עניין ביום הבחירות".

לדבריהם, המטה הראשי בפתח תקווה יתנהל הפעם בצורה מעט שונה. "אם בפעם הקודמת הפילוח היה על פי חלוקה לערים, הפעם הפילוח יהיה לפי קהילות כשכל קהילה מקבלת במטה המרכזי עמדת עבודה משלה ולאורך כל יום הבחירות היא תעודכן על ידי מערכת עדכוני ההצבעה".

במטה המרכזי אף מציינים את השדרוגים בתפעול מערכת הגרפים המעדכנת את נתוני ההצבעה ומספרים כי לאורך כל יום הבחירות יופעל קו טלפון ייעודי בו ניתן יהיה להאזין בכל רגע נתון אודות נתוני ההצבעה בקהילות ובערים השונות.

"במקביל בוצעו הרצות וניסיונות ביממות האחרונות וכדי לבדוק את כל המערכות העוסקות בעדכון הנתונים. נוכחנו לראות כי אכן הכל עובד כשורה, מוכן ומזומן ליום הבחירות. אולם הגדול בפתח תקווה כבר עומד הכן לפעולה. צוות הלוגיסטיקה יחל כבר מיום שני בצהריים להכין את השטח ליום הגורלי".

במטה הבחירות המרכזי אף מספרים אודות מטה 'בני הישיבות' שיפעל ביום הבחירות. "בשונה מהבחירות הקודמות שהתקיימו ב'בין הזמנים', הפעם הבחירות מתקיימות בעיצומו של הזמן. לשם כך הוקם מטה 'בני הישיבות - חוץ לעיר' הפועל בשבועות האחרונים למפות את כל הישיבות ותלמידיהן הלומדים מחוץ לעיר מגוריהם. המטה הזה ריכז את הנתונים ודאג שכל תלמיד בעל זכות בחירה יעודכן על מקום מימוש זכות ההצבעה וישובץ למערכת ההסעות הארצית בכדי למנוע ביטול תורה לבני הישיבות בתקווה כי נסיים את יום הבחירות לאחר שהבאנו את כל המצביעים הפוטנציאליים".