משה גפני ב-2017: בנושא המדיני אני קרוב יותר לעמדות השמאל

"אני לא אוהב את החקיקה שהממשלה הזו מביאה בכל מיני נושאים ימניים", סיפר גפני בוועידת "הארץ" אך תקף את החיבור בין השמאל לרפורמים.

ערוץ 7 , ט"ז באלול תשע"ט

יו"ר ''דגל התורה'' חבר הכנסת משה גפני הודה בעבר כי הוא מחזיק בעמדות שמאל והסביר מדוע הוא לא מצטרף לממשלות השמאל.

"השמאלנים יותר אינטליגנטים מהימנים", אמר גפני בוועידת עיתון ''הארץ'' ביוני 2017, "אני לא שמאלני ולא ימני, אני עובד בשכל. נכון שבנושא המדיני אני יותר קרוב לעמדות השמאל וכך כל מצביעי דגל התורה משום שאתה מבין שאני לא מדבר על דעתי אלא ממושמע לרבנים".

ח"כ גפני, יו"ר ועדת הכספים, אמר באותה ועידה כי הוא תומך בקיום משא ומתן מדיני עם הפלסטינים. "תמיד שואלים אותי בהרצאות מהסוג הזה - אתה מבחינה מדינית נוטה יותר לשמאל, למה אתה לא הולך איתם? זה כי אתם יושבים עם הרפורמים, אנחנו לא מכירים בהם בכלל, הם פוגעים בעם היהודי", הסביר.

"אני יושב עם כולם בכנסת, אבל עם הרפורמים לא יושב. הרפורמים אצלי זו הבעיה הקשה ביותר. זו הפגיעה הקשה ביותר בעם היהודי", הוסיף גפני.

"אני לא אוהב את החקיקה שהממשלה הזו מביאה בכל מיני נושאים ימניים. ממש לא אוהב. אני גם אומר זאת לראש הממשלה. הרבה דברים אם הייתי יכול הייתי מצביע נגד. אבל אין לי בן ברית. אין לי בשמאל מי שיגיד - מה שאצלך בציפור הנפש אנחנו איתך באש ובמים ואז אני יהיה מוכן בתמורה להיות באש ובמים בנושאים שלכם".

"בתיאוריה אם היתה פה מדינת הלכה לא היו עושים לציבור הערבי מה שהממשלה עושה לו כיום. היו שומרים על זכויותיו ואני סבור שיש לדאוג גם למיעוט", אמר גפני באירוע.