כל מה שרציתם לדעת על עיצוב פנים

שאלת עיצוב הפנים של חלל המגורים או העבודה הופכת להיות מוכרת ונפוצה יותר ויותר בשנים האחרונות, הן בארץ והן בעולם המערבי כולו.

תגיות: עיצוב פנים
תוכן שיווקי , ט"ז באלול תשע"ט

כל מה שרציתם לדעת על עיצוב פנים-ערוץ 7
עיצוב פנים
צילום: UNSPLASH

יותר ויותר אנשים אשר בונים את ביתם או עורכים שיפוץ בדירה בה הם מתגוררים, כמו גם בעלי דירות להשכרה או מנהלי עסקים אשר עורכים שיפוץ בחלל העבודה של בית העסק, מבינים כיום את החשיבות של עיצוב פנים מקצועי ואיכותי, ואת היתרונות המשמעותיים שמעצבת פנים טובה יכולה לספק להם. מהם היתרונות השונים הגלומים בעבודה עם מעצבי פנים מקצועיים ומה באופן כללי כדאי לדעת ולהכיר בנוגע לעיצוב פנים, במידה וגם אתם שוקלים או כבר מתכננים את השיפוץ בחלל המגורים או העבודה שלכם?

להתייחס לפן הפונקציונאלי והאסתטי גם יחד

אחד העקרונות המנחים מעצבי פנים רבים כיום הוא לשלב בצורה יעילה ו"חלקה" יחסית בין שני צרכים מרכזיים בכל הנוגע הן לסביבת המחייה והן לסביבות עבודה – הכוונה היא לשילוב בין הפן הפונקציונאלי (שימושי) לבין הפן האסתטי.

מצד אחד, ברור לכולנו כי ככל שננצל את החלל העומד לרשותנו בצורה נבונה ומתוחכמת יותר, כך נוכל ליהנות יותר מהשטח המוגבל העומד לרשותנו, ובמקרה של בתי עסק וחללי עבודה מדובר בצורך כלכלי של ממש – ניצול יעיל יותר של החלל העומד לרשות העסק יבוא לכדי ביטוי ישיר בפעילות העסק ובשורת הרווח השנתית. מצד שני, אסתטיקה היא משהו שכולנו רוצים בחיינו, על אחת כמה וכמה כאשר מדובר בבית ובחלל האישי והפרטי של משפחתנו. אנשים רבים נוטים ללכת שולל אחר טרנדים חמים למיניהם בעולם עיצוב הפנים בלי לעצור ולשאול באופן יסודי – האם אופן עיצוב זה אכן שימושי עבורי? האם הוא אכן משרת אותי בצורה הטובה והיעילה ביותר?

מעצבת פנים מנוסה וטובה תדע כיצד לשלב בין שתי הדרישות הללו, אשר פעמים רבות עלולות להצטייר כמנוגדות אחת לשנייה. בפועל, ניתן בהחלט לשלב בין שימושיות לבין אסתטיקה, ולעצב את החלל המדובר באופן אשר יהיה נעים ביותר לשהות בו מצד אחד, אך גם שימושי ויעיל מבחינת ניצול המקום מצד שני.

ניצול אופטימאלי של חללים מוגבלים

נקודה מנחה מרכזית נוספת בעולם עיצוב הפנים הישראלי כיום היא הצורך לנצל באופן האופטימאלי את החלל העומד לרשותנו, במיוחד במדינה בה המקום מוגבל ביותר והשכירות יקרה – מה שמאלץ רבים להסתפק בחללים קטנים יחסית הן לצרכי מגורים והן לצרכי עבודה. רבים המתגוררים בתל אביב, למשל, מכירים זאת בצורה טובה – אילוצי שכר הדירה, היצע הדירות וכו' מביאים רבים להתגורר בדירות קטנות יחסית (או לפחות קטנות ביחס לדירות בהן היו רוצים להתגורר...), ובמקרים אלו עיצוב פנים יעיל ומושכל הוא כבר הרבה מעבר לסתם אסתטיקה – עיצוב פנים מקצועי יכול לעשות הבדל ממשי באופן בו מצליחים לנצל חלל נתון, וכאשר מדובר בחלל קטן יותר ממה שהיינו מעדיפים שיהיה, ניצול חכם ואפקטיבי של אותו חלל יכול לעשות הבדל עצום בחיי היום יום.

כיצד כדאי להתחיל?

נניח והגענו למסקנה כי או מעוניינים לערוך שיפוץ ו/או עיצוב מחדש של הדירה שלנו, של בית העסק או של כל חלל אחר – היכן מתחילים? כיצד נדע איך לנצל את החלל באופן אופטימאלי, איך לדאוג לפונקציונאליות לצד האסתטיקה ולא במקומה וכו'? ספציפית – כיצד נדע לבחור מעצבת פנים איכותית, מקצועית ומתאימה?

ובכן, השלב הראשון הוא לפנות כאמור למעצבות פנים שונות, הן על פי המלצות והן על פי חיפוש כללי ברשת. באתר האינטרנט של כל מעצבת פנים מקצועית ומנוסה ניתן לקבל תמונה טובה יחסית של רמת המקצועיות והניסיון, לקרוא פרטי מידע חשובים (דוגמת מספר השנים בהן היא פועלת בתחום, תמונות של בתים וחללים שונים אותם עיצבה וכד') וכך להבין האם מדובר במועמדת פוטנציאלית מבחינתכם.

לאחר מכן, כדאי ליצור קשר ולשוחח עם אותה מעצבת. ייתכן ותוכלו להעביר לה תמונות ומידע מפורט ככל הניתן בנוגע לחלל אותו אתם מעוניינים לעצב, לצרכים המרכזיים והרצונות שלכם מתהליך העיצוב והשיפוץ וכו', וכך לקבל כבר מושג ראשוני מאותה מעצבת – האם נראה לה כי כישוריה מתאימים עבור עבודה זו, האם התעריפים שהיא גובה מתאימים לכם וכו'. לאחר מכן, פגישת ייעוץ תהיה הצעד הבא במסגרתו כבר תוכלו להראות למעצבת הפנים את המקום, לקבל את חוות דעתה ולנסות ולתכנן איתה את השלבים והצעדים הבאים. מציאת מעצבת פנים מקצועית, מנוסה וכזו אשר מרגיש לכם נוח לעבוד עימה, היא השלב המרכזי והחשוב ביותר. אחריו הכל כבר יהיה הרבה יותר קל, פשוט ונוח...