אוחנה נענה ללחץ ודחה את כניסתן לתוקף של תקנות סד"א

שר המשפטים אמיר אוחנה הודיע כי הוא דוחה לחודש ספטמבר 2020 את כניסתן לתוקף של תקנות סדר הדין האזרחי. בלשכת עוה"ד מברכים.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ט"ז באלול תשע"ט

אוחנה נענה ללחץ ודחה את כניסתן לתוקף של תקנות סד"א-ערוץ 7
אמיר אוחנה
Photo by Flash90

שר המשפטים אמיר אוחנה הכריז על דחייה נוספת בכניסתן לתוקף של תקנות סדר הדין האזרחי החדשות, והן תיכנסנה לתוקף רק בעוד שנה, בחודש ספטמבר 2020.

משמעות ההחלטה הינה ככל הנראה פתיחה מחדש של המשא ומתן על תוכן התקנות, אשר עוררו התנגדות רבה בקרב ציבור עורכי הדין בארץ.

ראש לשכת עורכי הדין, עו"ד אבי חימי, ברך את שר המשפטים אוחנה על ההכרזה ואמר: "בכך הושלם החלק הראשון של המאבק שחרטתי על דיגלי, לפעול לביטולן של תקנות הסד"א המאיימות לפגוע בצורה קשה ביכולתם של אזרחי ישראל לקבל משפט הוגן וצודק".

"בקרוב יישב הצוות המיוחד שמיניתי לטיפול בנושא, בראשותם של פרופ' טליה איינהורן וד"ר אסף פוזנר, ויגיש את המלצותיו לתקנות חלופיות אשר יתנו מענה הולם לצרכיהם האמתיים של אזרחי המדינה המתדפקים על דלתו של בית המשפט. לשכת עורכי הדין לא תשקוט ותוודא שדעתה תישמע. אני סמוך ובטוח שאם נזכה לשיתוף פעולה מלא מצד כל הגורמים, נצא בסופו של דבר עם בשורה אמתית לציבור המתדיינים ונשפר את נגישות האזרח למשפט צדק", אמר חימי.

בעקבות הצלחת המאבק הצהיר עו"ד חימי: "הלשכה בראשותי תמשיך לשאת בגאווה מאבקים צודקים נוספים ותצא כנגד כל מהלך שעלול לפגוע בציבור המתדיינים, בעורכי הדין ובאזרחי מדינת ישראל באשר הם".

התנועה למשילות ודמוקרטיה מצטרפת לברכות, "התקנות החדשות היו עלולות להוביל את ישראל להפיכה שיפוטית נוספת, הפעם בתחומי המשפט האזרחי, תוך שימוש במונחים עמומים הפתוחים לפרשנות אינסופית. כניסת התקנות לתוקף הייתה מייצרת כאוס ואי וודאות ופוגעת בזכות הבסיסית ביותר של אזרחי ישראל להליך משפטי הוגן, פשוט ומהיר ככל האפשר".

"התנועה קוראת לשר המשפטים להקים צוות הכולל נציגי ציבור, לבחינה מחודשת של הרפורמה ולהצעת שינויים שיובילו את סדר הדין האזרחי ליעילות ולהוגנות, וישיבו את האמון הציבורי במערכת המשפט", נאמר עוד בהודעה.