נחשפה התעלומה?
נחשפה התעלומה? צילום: iStock

האם מחקר חדש הצליח לפתור תעלומה בת למעלה מאלף שנה? צוות חוקרים בינלאומי חקר את מקום משכנה של המפלצת מלוך נס והגיע למסקנה מפתיעה לגבי היצור האגדי.

למעלה מ1,500 שנה מסתובבות שמועות ועדויות על מפלצת עתיקה שחיה באגם נס (או לוך נס בשפת המקומיים), שאף זכתה לכינוי "נסי". לאחר המצאת המצלמה היו אף כאלו שהצליחו להביא צילומים של המפלצת, אך גם העובדה שנתגלו כמזויפים לא הורידה את ההתעניינות סביב האגם השקט.

על מנת לפתור את התעלומה העתיקה, וגם בשביל לחקור את הצמחים ובעלי החיים באזור, יצא נייל גיימן בראש משלחת חוקרים לבדיקות במעמקי האגם. במהלך המחקר שנערך כשנה, נלקחו דגימות ממעמקי האגם בסקוטלנד על מנת לבדוק את טיב החיים הקיימים שם.

במסיבת העיתונאים שקיימו החוקרים, הכריז גיימן כי למרות הסיפורים הרבים, ניתן לומר בביטחון רב כי מעולם לא הייתה קיימת מפלצת באגם. לדבריו, תוצאות המחקר הראו כמות גבוהה מהרגיל של DNA של צלופחים, מה שמעלה את האפשרות כי "נסי" המפלצת היא לא יותר מאשר צלופח גדול מהרגיל.

נסי? זו את?
נסי? זו את? צילום: iStock

אז האם התיירות לאגם המסתורי תיפסק? כנראה שלא. המחקר הנוכחי מצטרף למחקרים קודמים שלמרות שלא מצאו אף זכר למפלצת האגדית, לא הפריעו לתיירות המשגשגת באזור. כך למשל, מחקר שבוצע לפני כעשור בדק על ידי סונאר את האגם אך לא מצא את המפלצת, ומחקר אחר הוכיח כי אין מספיק מזון במערכת האקולוגית של האגם לקיומה של המפלצת.

אבל גם אם המפלצת לא קיימת, תמיד אפשר ליהנות מסיפורי מפלצות. חוץ מזה, אף אחד עדיין לא הוכיח שצלופחים הם לא מפלצות.

רוצים עוד? כתבות חדשות כל יום בנוער ערוץ 7- המקום בשבילכם!