סלים ג'ובראן
סלים ג'ובראן צילום: הלל מאיר/TPS

שופט בית המשפט העליון בדימוס, סלים ג'ובראן, תוקף את ההתבטאות בעמוד הפייסבוק של נתניהו, לפיה "הערבים רוצים להשמיד את כולנו".

השופט בדימוס שימש כיו"ר ועדת הבחירות המרכזית במערכת הבחירות ב-2015, אז נתניהו פרסם הצהרה לפיה "המצביעים הערבים נעים בכמויות אדירות לקלפי". על אותה התבטאות אמר ג'ובראן: "כיו"ר הוועדה לא יכולתי להתייחס לזה, אבל זה באמת היה דבר מיותר".

בראיון לאסתי פרז ברשת ב' התייחס ג'ובראן להתבטאות שהתפרסמה לאחרונה בעמוד הפייסבוק של ראש הממשלה, לפיה "הערבים רוצים להשמיד את כולנו". לדברי ג'ובראן "זו הצהרה מדאיגה, אומללה, מיותרת ואין לה שום מקום. זה דבר שלא מתקבל על הדעת. גם אם זה נכתב בטעות, אם אני ראש הממשלה אני אמור לדעת על כל הצהרה שיוצאת מטעם אותו אחראי על עמוד הפייסבוק שלי".

על אחוזי ההצבעה הנמוכים במגזר הערבי בבחירות באפריל אמר ג'ובראן: "חלק מהערבים היו מתוסכלים מהמפלגות הערביות שלא התאחדו. רוב האזרחים הערבים רוצים להשתלב בכל מה שקורה במדינה, אין שום בדלנות. אני מקווה שהמצב ישתפר כשיפסיקו לתקוף את הערבים באמירות קשות. מקווה שאנחנו נרגיש חלק בלתי נפרד מהמדינה, בכפוף לכך שהמדינה תתייחס אלינו בכבוד הראוי.

"אני שמעתי את אחת ממועמדות מפלגות הימין אומרת – 'ערבי טוב זה ערבי מת'. השר בצלאל סמוטריץ' אמר כשהיה ח"כ הערבים אנאלפביתים. הוא גם אמר שצריך להפריד בין יולדות יהודיות ליולדות ערביות – איך אפשר לחשוב על דבר כזה? ח"כ מיקי זהור אמר שהגזע היהודי גזע מיוחדת – המסקנה המתבקשת היא שהגזע האחר שחי פה הוא גזע נחות. זה מקבע את מה שקרה בחוק הלאום. אני אמרתי שנוצרו שני מעמדות, ואני כאזרח ערבי מרגיש כאזרח סוג ב".

ג'ובראן התייחס גם לסוגיית הצבת המצלמות בקלפיות, ולניסיון לחוקק חוק בנושא: "זו הצעה לא טובה ולאראויה. אין צורך המצלמות של מפלגות, ומי שאמון על כך זו ועדת הבחירות. ההצעה הזאת גם באה לתייג את המצביעים הערבים כזייפנים – זה חמור".