"ממשלת אחדות זה מה שהעם רוצה"

חברי הכנסת ניר ברקת (ליכוד) רם בן ברק (כחול לבן) ועודד פורר (ישראל ביתנו) הגיבו לתוצאות המדגם בכאן 11.

רפאל לוי , י"ז באלול תשע"ט

חברי הכנסת ניר ברקת (ליכוד) רם בן ברק (כחול לבן) ועודד פורר (ישראל ביתנו) הגיבו לתוצאות המדגם בכאן 11.

חבר הכנסת ניר ברקת (ליכוד) אמר: "אנחנו בנקודה שהיינו בעבר" והסביר מדוע לנתניהו יש יותר סיכוי להרכיב ממשלה: "גוש הימין הוא הומגני, לעומת זאת בשמאל יש המרכז שהוא בערך 47 ואת השמאל שזה המחנה הדמוקרטי והרשימה המשותפת ויהיה קשה להם להגיע להסכמות".

ברקת המשיך: "גם אם ירדנו ברמת המפלגה, ברמת הגושים התמונה נשארה דומה. השותפים יצטרכו לרדת מהעצים כדי להקים ממשלה".

על האפשרות לממשלת אחדות אמר ברקת: "גם כחול לבן מועמדים להצטרפות לממשלה בראשות ליכוד אבל הם יצטרכו לרדת מהעצים", ברקת דחה אפשרות להחלפת נתניהו: "לא מכתיבים לליכוד מי יעמוד בראשו".

חבר הכנסת רם בן ברק תקף את ראש הממשלה: "אנחנו רואים ששוב אין לביבי אפשרות להקים ממשלה". בן ברק אופיטימי לגבי האפשרות שראש מפלגתו יעמוד בראש הממשלה: "אם תינתן האפשרות לגנץ להקים מפלגה הוא יצלח. הליכוד יצטרך לעשות חשבון נפש האם לוותר על שירותיו של בנימין נתניהו. כוחו של נתניהו בליכוד יורד. בני גנץ יוכל להקים ממשלה".

חבר הכנסת עודד פורר מישראל ביתנו חזר על התחייבות מפלגתו מקמפיין הבחירות: "אנחנו הפעם נדרוש ממשלת אחדות ללא המפלגות החרדיות. מקווה שכשנקבל את את תוצאות הבחירות נוכל לדחוף את שתי המפלגות לממשלת אחדות".

לשאלה על מי הם ימליצו לנשיא השיב פורר: "מקווה להגיע לנשיא עם הסכמות עם הליכוד וכחול לבן. ממשלת אחדות זה מה שהעם רוצה".

לדבריו תסריט של ממשלת אחדות ללא ישראל ביתנו לא ריאלית, "ממשלת אחדות לא יכולה להיות ממשלה של 62-63 חברי כנסת היא צריכה להיות ממשלה רחבה".