נתניהו:
ישראל זקוקה לממשלה רחבה, חזקה וציונית

ראש הממשלה הגיב לתוצאות הבחירות. ''שוחחתי עם כל השותפות של הליכוד למחנה הימין. כולן הביעו התחייבות חד משמעית להליכה משותפת".

יוני קמפינסקי - ערוץ 7 , י"ח באלול תשע"ט

ראש הממשלה בנימין נתניהו נאם לפנות בוקר (רביעי) בגני התערוכה בתל אביב, קרא להמתין לתוצאות האמת של הבחירות לכנסת ה-22 והבטיח לפעול להקמת ממשלה ציונית ויציבה.

''בעת הזאת מדינת ישראל זקוקה לממשלה ציונית", הכריז נתניהו. ''לא תהיה ולא יכולה להיות ממשלה שנשענת על מפלגות ערביות אנטי ציוניות ששוללות את עצם קיומה של ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית. מפלגות שמאדירות ומהללות מחבלים צמאי דם שרוצחים את חיילינו, אזרחינו''.

נתניהו סיפר: ''שוחחתי הערב עם כל השותפות של הליכוד למחנה הימין. כולן הביעו התחייבות חד משמעית להליכה משותפת''.

''בימים הקרובים ניכנס למשא ומתן כדי להקים ממשלה ציונית חזקה וכדי למנוע ממשלה אנטי ציונית מסוכנת", ציין ראש הממשלה.

נציין כי בשעה 16:00 היום (רביעי) יכנס נתניהו את כל ראשי סיעות גוש הימין. בשעה 18:00 יכנס ראש הממשלה את חברי סיעת הליכוד.

נתניהו הודה לבני משפחתו, לחברי הליכוד ולפעילי המפלגה. ''באתי לכאן הערב עם רעייתי שרה כדי לומר לכם תודה. תודה מעומק ליבנו! אנחנו אוהבים אתכם, אנחנו מאמינים בכם! ​עברנו כולנו מערכת בחירות קשה מאין כמוה, ואני רוצה להודות תחילה לשרות ולשרים של הליכוד, לחברות ולחברי הכנסת של הליכוד, אנחנו פעלנו כתף אל כתף, עמדנו יחד בלכידות במערכת הבחירות ונעמוד יחד מלוכדים במשימות שלפנינו. למען הליכוד ולמען מדינת ישראל.

''אנחנו עמדנו במערכה שהיא הייתה כל כך מוטה על ידי תקשורת חד צדדית נגדנו, כל כך לא הוגנת! אבל זה לא הרתיע אותנו, זה לא עצר בנו, אנחנו פעלנו יחד והבאנו הישגים שהם לא יאמנו מול חד צדדיות כזאת. ואני רוצה להודות לכם, אתם עשיתם את זה''.

כאמור, ראש הממשלה קרא להמתין לתוצאות האמת, ''אבל דבר אחד ברור - מדינת ישראל נמצאת בנקודת זמן היסטורית. אנחנו עומדים לפני הזדמנויות כבירות ובפני אתגרים כבירים. אתגרים ביטחוניים ומדיניים, ובראשם האיום הקיומי הנשקף לישראל מאיראן וגרורותיה ואנחנו נלחמים בהם ללא לאות וללא מורא! בשנים האחרונות הבאנו עוצמה ביטחונית, שגשוג כלכלי ופריחה מדינית שלא היה כדוגמתן בתולדות ישראל.

''אנחנו חייבים להבטיח שההישגים הללו שהשגנו כולנו יחד בעמל רב ישמרו גם בשנים הבאות. בזמן הקרוב תוצג תכנית המאה של ידידי הנשיא טראמפ והאופן שבו יתנהל המשא ומתן מול הנשיא יעצב את עתידה של מדינת ישראל לדורות. בעת הזאת למען כל המטרות הללו, ישראל זקוקה לממשלה חזקה, ממשלה יציבה, ממשלה ציונית! ממשלה שמחויבת לישראל כמדינת הלאום של העם היהודי! לא תהיה ולא יכולה להיות ממשלה שנשענת על מפלגות ערביות אנטי-ציוניות. מפלגות ששוללות את עצם קיומה של ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית. מפלגות שמאדירות ומהללות מחבלים צמאי דם שרוצחים את חיילנו, אזרחנו וילדינו, זה פשוט לא יכול להיות, זה לא עולה על הדעת.

''​שוחחתי הערב עם כל השותפות של הליכוד ממחנה הימין. כולן הביאו, ללא יוצא מן הכלל, התחייבות חד משמעית להליכה משותפת למען המטרות הללו. בימים הקרובים אנחנו ניכנס למשא ומתן כדי להקים ממשלה ציונית חזקה וכדי למנוע ממשלה אנטי ציונית מסוכנת. זהו צו השעה. ממשלה שמאגדת רבים רבים בעם ולא מדירה אף אחד שמאמין בישראל כמדינת הלאום של העם היהודי.

''חברות וחברי הליכוד, אני מודה לכם מעומק ליבי. אני מודה מעומק ליבי למשפחתי האהובה, לרעייתי שרה ולבני יאיר ואבנר. אתם משענת חיי, ואתם חברות וחברי הליכוד היקרים, אתם המשענת שלנו! תודה לכם על כל האהבה והתמיכה. אמשיך לשמור על מדינת ישראל מתוך שליחות עמוקה ואמונה בצדקת דרכינו. זו המדינה שלנו, אין לנו אחרת, נשמור עליה יחד ובעזרת השם נעשה ונצליח''.