הונחה אבן פינה לסניף בני עקיבא בפרדס חנה: "חלום מתגשם"

''הרבה ממה שאני היום צמח במקום הזה ואני חב לו המון" הודה מזכ''ל התנועה יאיר שחל. ''בכל פעם שאני מגיע לכאן, אני נטען בכוחות''.

אורלי הררי - ערוץ 7 , י"ט באלול תשע"ט

הונחה אבן פינה לסניף בני עקיבא בפרדס חנה: "חלום מתגשם"-ערוץ 7
הנחת אבן הפינה
צילום: דוברות

עשרות בני אדם השתתפו היום (חמישי) בטקס הנחת אבן הפינה לסניף בני עקיבא בפרדס חנה. באירוע השתתף גם ח"כ מוטי יוגב, שבימיו כמזכ"ל התנועה החלו המאמצים להקים את הסניף.

ראש המועצה המקומית פרדס חנה, הגר פרי יגור, בירכה: "זה רגע שצריך לברך שהחיינו. 15 שנה של המתנה להנחת אבן פינה להקמת מבנה ראוי לבני עקיבא. אני גאה שיחד עם חבריי למועצה ומפעל הפיס אנחנו גוזרים היום את הסרט ומברכים על תחילת הבנייה.

''בני עקיבא היא באותו גיל כמו פרדס חנה, 90 שנות חינוך. יש היענות רבה לתנועות הנוער ביישוב, והנוער שלנו צומח מחובר לערכים''.

פרי יגור הוסיפה: ''יומיים אחרי הבחירות, אין זמן טוב מזה לומר בקול רם וצלול שבמושבה שלנו יש מקום לכולם, לכל קבוצה המרכיבה את הפסיפס הציבורי והמקומי, כל אחת על פי תפיסת עולמה, ויש קו מחבר - אהבה לעם ולארץ, ורעות".

יאיר שחל, מזכ"ל תנועת בני עקיבא שגדל בסניף כחניך, אמר בטקס: "זה מרגש מאוד לראות איך חלומות גדולים באים לידי הגשמה. אני רואה את העצים פה, והטרקטורים מתחילים לעבוד. מה שאני מרגיש, שהרבה בזכות הלילות והשיחות והמסעות אנחנו פה. הרבה ממה שאני היום צמח במקום הזה ואני חב לו המון. בכל פעם שאני מגיע לכאן, אני נטען בכוחות.

"כשהייתי הסניף, היינו משפחה חסרת בית. אבל עכשיו שיהיה בית אנחנו צריכים להיות משפחה טובה יותר. בבית שייבנה פה תהיה יכולת לחבר את כולם. עם מסירות גדולה, עם חיבוק גדול. יש לנו תפקיד להרים דגל, לתורה, לעבודה, למסירות נפש. זה הלב המיוחד שלנו", הוסיף המזכ''ל.

ח"כ מוטי יוגב אמר "אני רוצה לשבח את הסניף פה, שנתברך בהיותו מקבץ נדחי עמו ישראל באהבה. סניף בני עקיבא קיים כאן שלושה וארבעה דורות ויודעים כמה תנועות הנוער טבעו ערכים בנוער, לאהבה לכל עם ישראל, ואנחנו אחרי בחירות קשות, ואוהבים את הארץ הזו ומוכנים לעשות הכול למען המדינה. אלו הערכים עליהם מתבססת הציונות הדתית.

''שתזכו לעלות מעלה מעלה. שהסניף יהיה בליבו של כל חניך וחניכה, ויפיץ מהאור שלו על כל פרדס חנה ומכאן על כל עם ישראל", הוסיף חבר הכנסת.