דבש לזכר נחמה ריבלין ז''ל

נשיא המדינה אירח את נציגי מועצת הדבש ודבוראים שהעניקו לו דבש הדרים לזכר רעייתו. ''נחמה אהבה את הדבש הארצישראלי''.

ערוץ 7 , י"ח באלול תשע"ט

דבש לזכר נחמה ריבלין ז''ל-ערוץ 7
צנצנת הדבש
צילום: מארק ניימן, לע"מ

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין אירח היום (רביעי) את נציגי מועצת הדבש ודבוראים מרחבי הארץ.

במהלך המפגש העניק מנכ"ל מועצת הדבש זאב מידן לנשיא דבש הדרים ייחודי וחדש שרדו לזכר רעייתו נחמה ריבלין ז"ל.

השנה הושם דגש במפגש על תופעת היעלמות הדבורים בעולם ועידוד דור שני ושלישי לדבוראים להצטרף לענפי החקלאות השונים. במפגש השתתפו בני נוער מכפר הנוער ויצו בניר העמק, אשר ייצגו את ישראל בתחרות בינלאומית בסלובקיה לדבוראים צעירים וזכו במקום השני בקטגוריית משלחות מעורבות.

הנשיא התרגש מאד מזן הדבש החדש שהוענק לו וציין כי עבור נחמה, מושבניקית בת למשפחת חקלאים, היה המפגש רגע חשוב ומרגש בכל שנה. "כבת משק היא אהבה את הדבש הארצישראלי עם ניחוח ההדרים וראתה בכם הגשמה של הציונות. תודה על שכיבדתם את זכרה בדבש הזה שרדיתם לזכרה", הוסיף.

צילום: מארק ניימן, לע"מ

הנשיא אמר כי הוא שמח לפגוש את הדבוראים על אף סמיכותו של המפגש לתקופת הבחירות ואמר: "אצלנו זה תמיד 'על הדבש ועל העוקץ'. במקום שבו יש דבש אף אחד לא צריך להילחץ, גם אם יש סיבות לא רעות״, צחק הנשיא.

מנכ"ל מועצת הדבש זאב מידן הודה לנשיא על אירוח המפגש בפעם השלישית ואמר: "תמיד נזכור את רעייתך נחמה ריבלין ז"ל, את החום ואהבה הרבה שהעניקה לנו בביקורנו הקודמים. מושבניקית אמיתית בלב ובנפש עד יומה האחרון.

''עם כל הצרות העומדות בפנינו בענף הדבש, ישנו ציבור מופלא העומד פה למולך שמצליח להתגבר בעבודה קשה, ביום ובלילה, בטמפרטורות של עד 40 מעלות - עם הסרבל הלבן והאהבה רבה למקצוע. עם הגשמים הרבים שהיו לנו השנה נותר לנו רק לאחל ולהתפלל לשנה נוספת כזו. שנה טובה ורק דבש – לך, לכולנו ולכל בית ישראל'', דברי מידן.