הרב עמיחי אליהו: החיבור לאיילת שקד הציל את שתי המפלגות

יו"ר ארגון רבני קהילות קורא להפסיק לחפש אשמים בתוצאות הבחירות. "אני מודה לאיילת שקד שהסכימה להיות הגשר בין חלקי הציונות הדתית".

ערוץ 7 , כ' באלול תשע"ט

איילת שקד
איילת שקד
צילום: Flash90

הרב עמיחי אליהו, יו"ר ארגון רבני קהילות, מותח ביקורת על הקולות במגזר הדתי-לאומי שמותחים ביקורת על חברת הכנסת המיועדת איילת שקד בשל תוצאות הבחירות.

''בעיני החיבור עם איילת שקד הוא המהלך היחיד שניתן היה לעשות על מנת להציל את שתי המפלגות", כתב אליהו בדף הפייסבוק שלו.

לדבריו, אם נפתלי בנט היה מובילת את רשימת המפלגות שמימין לליכוד, ''אני מניח שג', ש''ס או עוצמה יהודית היו מקבלות עוד כמה מנדטים על חשבון 'ימינה'''.

בתגובה לכתבה שפורסמה באתר מגזרי נגד שקד, כתב הרב אליהו: ''הייתי מצפה לכותרת כזו: איילת שקד - אני מודה לך שהסכמת להיות הגשר בתוך הציונות הדתית בין חלקיה השונים. אחים לאותה משפחה שאינם מסוגלים לדבר אחד עם השני''.

מתוצאות הבחירות שפורסמו הלילה (שישי) לאחר ספירת 99.8% מסך הקולות, עולה כי מפלגת כחול לבן היא המפלגה הגדולה ביותר בכנסת עם 33 מנדטים, ואחריה הליכוד עם 31.

הרשימה המשותפת היא המפלגה השלישית בגודלה בכנסת עם 13 מנדטים. ש"ס עם 9 מנדטים, יהדות התורה - 8. ישראל ביתנו - 8. ימינה - 7. העבודה-גשר זוכה ל-6 מנדטים והמחנה הדמוקרטי ל-5. עוצמה יהודית לא עברה את אחוז החסימה.

גוש השמאל עם הערבים עומד על 57 מנדטים והימין על 55.

תוצאות אלו אינן כוללות את תוצאות ההצבעה ב-14 קלפיות, אותן ממשיכה הוועדה לבדוק בבדיקה מעמיקה ויסודית, נוכח העובדה שבקלפיות אלו אירעו במהלך יום הבחירות אירועים חריגים בתחום טוהר הבחירות. בדיקתן הסופית טרם הסתיימה.