יועצו של גנץ, רונן צור: "הציבור מאס במשפחת נתניהו"

יועצו האסטרטגי של יו"ר כחול לבן טען: "לחלק מהאנשים מהשמאל ומהימין קשה לקבל את העובדה שגנץ ניצח את נתניהו".

103FM , כ' באלול תשע"ט

היועץ האסטרטגי רונן צור ליווה את קמפיין כחול לבן מתחילתו ולאורך שתי מערכות בחירות. הבוקר (ו') הוא משוכנע כי הלקוח שלו, בני גנץ, הוא ראש הממשלה הבא של מדינת ישראל.

בשיחה עם ג'ודי שלום ניר מוזס בתוכנית הבכורה שלה ב־103fm הסביר את הסיבות שבגינן, לדעתו, הציבור מאס בראש הממשלה בנימין נתניהו, והגיב לטענות על יכולת מפלגתו לנצח ניצחון מהדהד לו רק היו מחליפים את היו"ר.

על פי רונן צור, הסיבה להצלחת כחול לבן בבחירות האחרונות היא כי "מצד אחד גבר המיאוס מההתנהלות של נתניהו ושל בני משפחתו, מהתחושה שהמשפחה גדולה מהמדינה. רואים את זה במספרים. הדבר השני הוא שהציבור למד להעריך מאוד את הגישה של בני גנץ, שהיא יותר שקולה, רגועה ומתונה. הציבור משווע לה אחרי שנים של שיסוי".

לשאלת שלום ניר מוזס על תדמיתו של בני גנץ, והזיהוי הממלכתי שלו בעידן של קמפיינים אגרסיביים, אמר צור כי "התוצאות מוכיחות אחרת". לדבריו, "אנחנו לא מתעסקים בבובה. הוא אדם עם ערכים מאוד קשיחים והוא, בצורה מעוררת השתאות, מסרב להיות מי שהוא לא לצורכי קמפיין".

היו הרבה שלבים שבהם אנשים חשבו שגבי אשכנזי ידבר יותר לימין ויכול להביא קולות. שהוא יכול להיות יו"ר כחול לבן. היו גם דיבורים על כך שלפיד ייסוג מהרוטציה. למה לא עשיתם עם זה כלום אם רציתם לנצח בנוק־אאוט?
"קודם כל, יש ניצחון מוחלט של בני גנץ. הוא זה שניצח את הבחירות האלה, נקודה. סוף. לחלק מהאנשים מהשמאל ומהימין קשה לקבל את העובדה הזו שגנץ ניצח את נתניהו. לו נתניהו היה מנצח ב־2 מנדטים היינו רואים את מצעד צה"ל בכיכרות, את הצבא האדום ברחובות לבקשת פוטין..."

נראה לי שקצת הגזמת.
"לדבר על ספקולציות סביב הנהגת כחול לבן כשבני גנץ ניצח... הוא סוגר 9 חודשים בפוליטיקה הישראלית. הוא הקים מפלגת שלטון".

בבחירות הקודמות, כשהליכוד קיבל יותר מנדטים, פורסמו דיווחים כי צור הסתכסך עם יאיר לפיד ואנשיו. לשאלת ג'ודי על הסיבות שהביאו לפרישתו בשיא, הסתייג צור. "ממש לא פרשתי. בעת החיבור עם אנשי יש עתיד, לפיד ביקש לנהל את הקמפיין. יש כבוד גם בפוליטיקה, נשארתי כיועצו של בני גנץ ואני ממלא את התפקיד גם כיום".

הפעם היית יותר פעיל. תודה בזה.
"נתתי את מפתחות ניהול הקמפיין כשהסקרים הראו 36 מנדטים לכחול לבן. היה לי את העונג לקחת חלק ביצירה הזו".

הימור שלך, ייתנו לגנץ להיכנס לבלפור?
"אין פה שאלה".

מתי?
"יהיה פה מסע ממושך, אבל בסופו הוא יהיה ראש ממשלת ישראל".

הוא יירד מעץ נתניהו? יש סיכוי שביבי יהיה שר בממשלה שלו?
"אני לא נכנס כרגע לחלוקת תפקידים בממשלה עתידית".

לא תפקידים, שאלה היפותטית.
"קודם כל, יש שאלות שצריך לשאול את בנימין נתניהו".