עימות ברשתות בין אוהדי בית"ר למועדון

לצד התוצאות הרעות שהשיגו מפתיחת העונה הירושלמים, כעת אלה נמצאים בדרך לפיצוץ בלתי נמנע מול אוהדיהם. הסיבה: איומים לתביעות אישיות

נרי וייס - ערוץ 7 , כ' באלול תשע"ט

משה חוגג
משה חוגג
צילום: פלאש 90

שוב לא שקט. שלושה מחזורים בלבד עברו מפתיחת עונת 2019/20 של ליגת העל בכדורגל ושוב לא שקט במועדון הכדורגל של בית"ר ירושלים.

אחרי שנראה היה כי עברו סערות גדולות עוד לפני תחילת העונה, מהם יצאו הבעלים משה חוגג והמועדון כולו מחוזקים מול קומץ אוהדים וזכו לתמיכה רחבה במלחמתם בגזענות, הפעם נראה כי המשוואה התהפכה.

הכל החל כאשר הבעלים חוגג החל לשלוח התרעות לפני תביעות למספר אוהדים שמתחו ביקורת בצורה אלימה מילולית ובהמשך אף השמיצו את הבעלים הירושלמי לגבי מקורות המימון, ברשתות החברתיות ובייחוד בקבוצת הפייסבוק של האוהדים "זר לא יבין זאת".

אחרי שהגיע לפשרות מול אוהדים, היום (שישי) החל חוגג להגיש תביעות גם נגד אוהדים אשר לדבריו נהגו בצורה אלימה ופגעו במוניטין של המועדון. מדובר במספר אוהדים שנחשדו על ידי המשטרה כי השליכו אבנים לפני משחק חצי גמר גביע הטוטו מול הפועל באר שבע. אוהדים אלו יש לציין יצאו נקיים לאחר שהובאו בפני שופט בית משפט ולא נמצא רבב בהתנהגותם. את הבעלים הירושלמי זה לא עניין וזה הורה לבאי כוחו להגיש תביעה כנגד אותם אוהדים, מהלך אשר עשוי להביא לפיצוץ גדול במיוחד בקבוצה הירושלמית.

בארגון האוהדים 'לה-פמיליה', הגיבו בזעם רב למהלכים המשפטיים של חוגג כשכתבו כי "עוד בוקר עגום נרשם בהסטוריה של בית"ר".

לטענת ראשי ארגון האוהדים הירושלמי, מדובר על ניסיון להפיל עליהם את הבעיות המקצועיות של המועדון שרשם 2 הפסדים מתחילת העונה וסיים בתיקו משחק נוסף. "כנראה שחוגג מנסה להפיל עלינו את הבעיות, הצרות והכשלונות המקצועיים של בית"ר ירושלים או לחלופין לחפש דרך החוצה מהקבוצה.
על פי הנראה כעת הבעלים פועל בכל דרך כדי למשוך אותנו להתחיל בבלאגן כדי שהאש תופנה אלינו".

"היום שוב התבשרו מספר אוהדים שנחשפו לתביעה הזויה לחלוטין שנראו במגרשי הכדורגל בארץ.
מספר אוהדים קיבלו תביעה על פגיעה במוניטין רק בגלל שמשטרת ישראל החליטה לחקור אותם על נושא מסויים. מעבר לכך שלא נמצא שום קשר בין העצורים למקרה, קבע בית המשפט כי הנ"ל זכאים מכל אשמה!
אבל ייתכן שהבית משפט של חוגג החליט אחרת וקבע שהנ"ל כן אשמים והחליט לתבוע אותם אזרחית.
חשוב *להדגיש* ששום דבר מהאשמות כלפינו לא קשורות לגזענות או עבירות שגורמות לבית"ר לנזק כספי!!!", הבהירו בארגון האוהדים הירושלמי.

על מועד תזמון ההודעה והפיצוץ הבלתי נמנע שעשוי להגיע, רגע לפני משחק החוץ החשוב במוצאי השבת מול קריית שמונה, אמרו ב'לה-פמיליה': "הקבוצה שלנו נמצאת אצלנו בראש לכל דבר, ואיננו רוצים חלילה לפגוע בהכנות הקבוצה בשום משחק, אבל כנראה שהרצון של ההנהלה בראשות חוגג אחר לגמרי. אנו מוסרים מכאן שאנו לא נקבל יותר שום דרך של כוחניות ושל דיקטטורה!
אם מישהו חושב להילחם במנוע היחידי של הקבוצה ועוד מצפה להצלחה אז קודם כל על פי כל צעד בהסטוריה הוא טועה ודבר שני הוא גם ייתקל בקהל שיחשב מסלול חדש מהיום".

במועדון הכדורגל של בית"ר ירושלים הגיבו לטענות האוהדים שפשטו כמו אש בשדה קוצים ברשתות החברתיות וגרמו לתסיסה גדולה מאוד של אוהדים רבים, ביניהם גם כאלה שתמכו עד כה בבעלים הירושלמי ובמלחמתו בגזענות, כשאמרו: "נגמרו הימים שמועדון הכדורגל בית״ר ירושלים מעלים עין מגזענות. נגמרו הימים שבית״ר ואלימות הולכים יד ביד".

"נגמרו הימים שמיעוט מזערי של ׳אוהדים׳ - עשבים שוטים, מכתים את שמם של מאות אלפי אוהדי בית״ר מכל רחבי הארץ שגאים באהדתם לקבוצה, אבל מתביישים כששמם נקשר לאירועי אלימות וגזענות.

אמרנו בעבר, ואנחנו חוזרים גם עכשיו - ללא כל קשר למצב הקבוצה בטבלה, אנחנו לא מפחדים מדרך ארוכה ולא ניתן לאף אחד לפגוע במותג ובמועדון הגדול בישראל.

בעלי הקבוצה משקיע זמן וכסף רב, ואנחנו עושים את כל המאמצים להביא אנשי צוות מעולים, שחקנים מצוינים, הטבות למנויים, חוויית צפייה, פאן זון ועוד הרבה דברים שאתם רואים ובעזרת השם עוד תראו ותהנו מהם בהמשך.

אבל: מי שיהיה אלים - ייתבע ויורחק. מי שיתנהג בגזענות או בבריונות - ייתבע ויורחק.
פגעת בשמם הטוב של אוהדי בית״ר?
תשלם".

עוד כתבו ראשי המועדון, כי אין כאן הכוונה לפתוח במלחמה מול ארגון האוהדים 'לה-פמיליה': "אנו נותנים כבוד רב לחוק ועל כן לא נרחיב אודות המעורבים והפרטים שידועים היטב למשטרה. התביעה אינה כנגד ארגון, אלא כנגד בודדים שפעלו באלימות קשה כנגד אחרים סביב משחק שאירחנו בטדי.

נגמרו הימים שאותם אנשים מנצלים פרצות ומורחקים לתקופה שבין המשחקים או לזמן קצר".

"לצד פעילות המשטרה המבורכת בפן הפלילי, אנחנו ננקוט צעדים חד משמעיים בפן התרבותי והתדמיתי - לא נחכה להנחיות ונשמור על האוהדים שלנו והמועדון שלנו מגורמים מזיקים. נרחיק. נתבע. נהיה חד משמעיים כלפי כל גורם. לא נאפשר שמיעוט רע ייקח בשבי את הרוב המוחלט של הקהל הטוב במדינה שרוצה להגיע עם הילדים והמשפחה כדי לדחוף, לעודד וליהנות מהאהובה שלו".

יש לנו משחק חשוב במוצאי שבת. התמיכה שלכם במהלכים הללו למיגור התופעות השליליות והבלטת ׳ואהבת לרעך כמוך׳, התמיכה שלכם - הרוב המוחלט במועדון והעידוד של השחקנים חשוב מאוד. מקווים שנצא לדרך חדשה כבר במוצאי שבת בעזרת השם".

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il