מהיום: שירותי בתי הדין הרבניים זמינים גם בדיגיטל

במסגרת הכנסת החידושים הדיגטלים יוכלו האזרחים לבצע תשלומים, להגיש מסמכים ולצפות בפעולות האחרונות שנעשו בתיק בלי להגיע לבית הדין.

רפאל לוי , כ"ב באלול תשע"ט

מהיום: שירותי בתי הדין הרבניים זמינים גם בדיגיטל-ערוץ 7
כבר לא חייבים להגיע. בתי הדין הרבניים
צילום: דוברות בתי הדין הרבניים

בתי הדין הרבניים בשילוב ענקית ה-IT והאינטגרציה טלדור, הודיעו היום (ראשון) על העלאת שירותים חדשים לאזרחים דרך אתר האינטרנט, במטרה לשפר את השירות מרחוק שניתן לאזרחים, לאפשר להם לנהל את התיק בנוחות, ולקבל מידע חשוב בדיגיטל, ללא צורך בהגעה לבית הדין.

החידושים הדיגיטליים כוללים תשלומי אגרות, הגשת מסמכים ובקשות לטיפול דרך אתר האינטרנט, אימות באמצעות מענה קולי לגבי הגשת חומרים לבית הדין וכן שדרוגים באתר "צדדים" - אתר המידע האישי הפתוח לגורמים בתיק ולב"כ המייצגים, אשר יכללו אפשרות צפייה בפעולות אחרונות שבוצעו בתיק, תצוגה מרוכזת של כל התיקים, כולל תיקי משנה תחת התיק הראשי, וכן הוספה של מסך חדש, הנקרא "הדיונים שלי", בו יוכלו באי הכוח בתיק לראות את כל הדיונים שלהם בבית הדין.

הוספת השירותים החדשים, שנעשו בשיתוף עם אגף טכנולוגיות דיגיטליות ומידע של בתי הדין הרבניים והם המשך לפרויקט רחב שהחל לפני למעלה מתשע שנים, במסגרתו פותחה מערכת אלקטרונית חדשה, אשר החליפה מערכת שהסתמכה על ארכיוני נייר וטיפול ידני. פרויקט הוספת החידושים ארך כשישה חודשים. זהו צעד חשוב ומבטיח לקראת פיתוח "תיק מקוון" שיאפשר פתיחת תיק באופן מלא ללא הגעה לבית הדין, המתוכנן להמשך השנה.

נתן פרידחי, סמנכ"ל קבוצת מערכות, אמר "מערכת שיר"ה פותחה במקור על ידי טלדור עבור בתי הדין הרבניים, ומאז טלדור ממשיכה לתחזק ולשפר אותה. לאורך כל התקופה ביצענו עדכוני גרסאות שוטפים, הכנסת שינויים אפליקטיבים וטכנולוגיים כגון הוספת פיתוח בקוד פתוח בשפת אנגולר, פיתוח מודולים חדשים וטכנולוגיות מיוחדות במטרה לייעל את עבודת בתי הדין ולשפר את השירות לאזרח, אשר מהווים חלק מהמסע הדיגיטלי אותו אנו עוברים עם לקוחותינו הרבים".

אורי אהרונסון, מנמ"ר בתי הדין הרבניים, הוסיף, "מערכת שיר"ה עזרה רבות לתמוך בעבודתם של בתי הדין הרבניים בתחומים השונים, על מנת להקל על האזרחים בפנייה ובניהול התיקים. אנו סמוכים ובטוחים שהשירותים החדשים ימשיכו את מגמת הייעול, יקצרו תהליכים ויאפשרו מתן שירותים דיגיטליים שניתנו עד כה רק באמצעות הגעה לבתי הדין".

הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: computers@inn.co.il