דויד גרוסמן ויואב שורק יפגשו לראשונה

המפגש בין האבות השכולים יתקיים במסגרת אירוע שעורכת ישיבת ההסדר 'אור תורה מחניים' לזכרו של דביר שורק הי"ד, תלמיד הישיבה.

ערוץ 7 , כ"ב באלול תשע"ט

דויד גרוסמן
דויד גרוסמן
צילום: פלאש 90

סוגרים מעגל. כחודשיים לאחר שגופתו של דביר שורק ז"ל נמצאה בגוש עציון כאשר הוא אוחז ספר של דויד גרוסמן, יתקיים בעוד שבוע וחצי מפגש מרגש בין יואב שורק, אביו של דביר, לבין הסופר דויד גרוסמן.

המפגש בין האבות השכולים יתקיים במסגרת אירוע שעורכת ישיבת ההסדר 'אור תורה מחניים' מבית רשת 'אור תורה סטון' לזכרו של דביר ז"ל, תלמיד הישיבה, שנרצח ע"י מחבלים בדרכו חזרה עם ספרים אשר קנה לרבנים שלו, לכבוד היום האחרון של הלימודים.

ישיבת ההסדר אור תורה מחניים החליטה להקים אירוע שנתי לזכרו של דביר ז"ל אשר יתקיים מדי שנה בעשרת ימי תשובה, בין כסה לעשור, כנס לימוד והתעוררות לכלל הציבור. במסגרת ההרצאות והמפגשים שיינתנו ירצה הסופר דויד גרוסמן על "הכתיבה ככניסת הכהן הגדול לקודש הקודשים", ויואב שורק יישא דברים גם הוא דברים לזכרו של דביר, ויתן שיעור בנושא "היציאה מן הקודש".

"החלטנו על מיסוד המנהג של כנס התעוררות שיערך לזכרו של דביר ז"ל" אומר נשיא וראש מוסדות 'אור תורה סטון', הרב ד"ר כתריאל ברנדר, "אנחנו עדיין כואבים את הירצחו של דביר, ומקווים שבאמצעות אירוע הזיכרון נוכל להפיץ את האור לא רק בישיבת אור תורה מחניים, אלא לכל החברה הישראלית. מאז ומעולם, המסר של ישיבת אור תורה מחניים הוא שלא משנה מאיזה רקע אנחנו מגיעים, ומה היא תפיסת העולם שלנו לגבי מגוון נושאים, בסופו של דבר רב המשותף בינינו על השונה"

גם הרב יוסי פרומן, רבו של דביר ז"ל בישיבת ההסדר 'אור תורה מחניים' בירך על המפגש, "בלשון התנ"ך הדביר הוא שמו של קודש הקודשים. לזכרו של דביר ובהשראת הימים הנוראים נתכנס לערב שבו אנחנו מבקשים לחקור את מהות הכניסה לפני ולפנים בכל תחומי החיים. הזמנו לכנס רבנים ורבניות, אנשי רוח וראשי ישיבות מכל החברה הישראלית כדי שיעסקו בערב זה באפשרות להציץ אל הקודש פנימה במציאות חיינו, בהזדמנויות ובסכנות הכרוכות בכך".

את האירוע יכבדו מרצים מכובדים נוספים, ביניהם הרב רא"ם הכהן, מראשי ישיבת עתניאל, הרב ד"ר כתריאל ברנדר, נשיא וראש מוסדות אור תורה סטון, הרבנית חנה גודינגר (דרייפוס), ראשת הישיבה לבנות בעין צורים, הרב שלמה וילק, ראש ישיבת ההסדר 'אור תורה מחניים', הרבנית בילי רבנשטיין (פיזם), ראשת בית המדרש לינדנבאום, ועוד רבים.