מליאת הכנסת מצביעה על פיזור
מליאת הכנסת מצביעה על פיזורצילום: יונתן זינדל, פלאש 90

סבב ההתייעצויות במשכן נשיא המדינה יחל היום (ראשון) וחברי הכנסת יגיעו לבית הנשיא, ראובן ריבלין, למסור את המלצתם על מי יש להטיל את מלאכת הרכבת הממשלה.

בינתיים בשדולת הנשים מוחים על כך שבצוותי המשא ומתן שכבר גובשו בשני הגושים אין נשים בכלל.

צוות המשא ומתן בגוש הימין כולל את: יריב לוין- מהליכוד, טל גן צבי- הימין החדש, משה שיפמן- דגל התורה, מוטי בבצ'יק מאגודת ישראל ואריאל אטיאס- ש"ס. בגוש השמאל מינה בני גנץ את ד"ר יובל טורבוביץ (שכיהן כראש לשכתו לשעבר של ראש הממשלה אהוד אולמרט), שלום שלמה (יועצו האסטרטגי של יאיר לפיד), הוד בצר (ראש המטה של גנץ), הלל קוברינסקי (מקורבו של יאיר לפיד) וישראל בכר-אסטרטג הבחירות של כחול לבן.

מיכל גרא מרגליות, מנכ"לית שדולת הנשים בישראל, תוקפת "אנחנו חמישים אחוז מהציבור בישראל שגם יצאו לקלפיות ועמדו בתורים כדי לממש את זכותן הדמוקרטית. אין שום הגיון שבצוותי המשא ומתן אין אפילו אישה אחת, אלא רק מקורבים וחברים".

"אין דבר כזה ממשלה 'רחבה' כשנשים לא מיוצגות בקרב מקבלי ההחלטות, בצוותי המו"מ, בתפקידים הבכירים. ממשלה כזאת, אם תקום, תהיה ממשלת גברים צרה, מפלה ולא שוויונית", טוענת גרא-מרגליות.

לדבריה, "משא ומתן על עתיד המדינה לא יכול להתקיים בלי נשים בחדר בשנת 2019. הייצוג של הנשים ברשימות היה גרוע, ולכנסת ה-22 נבחרו 27 נשים בלבד, אבל עדיין אפשר לתקן. אנחנו קוראות לראשי המפלגות- שלבו נשים בצוותי המו"מ, תתחייבו למנות נשים כשרות בכירות, כמנכ"ליות של משרדים, כיושבות ראש של הוועדות המרכזיות בכנסת. הבחירות נגמרו, עכשיו זה המבחן האמיתי".