יניב אלאלוף
יניב אלאלוף צילום: דובר צה"ל

תת-אלוף יניב אלאלוף נכנס היום (ראשון) לתפקידו החדש - מפקד אוגדת אזור יהודה ושומרון.

טקס החילופים נערך בבסיס אוגדת אזור יהודה ושומרון, במעמד מפקד פיקוד המרכז אלוף נדב פדן, מפקדים, לוחמים ובני משפחה.

אלאלוף מחליף בתפקידו את תת-אלוף ערן ניב, אשר כיהן בתפקיד זה במהלך השנתיים האחרונות ויכנס לתפקידו החדש כמפקד חטיבת השילוח.

"היום, כ"ב באלול, לפני 52 שנים, שבו בני ובנות מתיישבי כפר עציון לגבולם, והקימו מחדש את הקיבוץ 19 שנה לאחר נפילתו", אמר האלוף פדן. ''כוחנו בנכס הגדול, שיש לעם היהודי, בנכס המוסרי, בטהרה המוסרית של חיינו, של בנינו, של שאיפתנו, של הליכתנו עם העולם, ובשלוש האלה, בגבורה בתבונה ובטהרה- נעמוד על הניצחון.

''ערן, הנחלת היטב את שלושת אלו בפעילות המבצעית באוגדה: את הגבורה בתעוזה, בעמידה איתנה ובחירוף הנפש. את התבונה במקצועיות, בלמדנות ובהסתגלות ואת הטהרה בדיוק, בהבדלה, במשמעת ובתודעה ערכית. אתגרים רבים ניצבים בפניך, שותפים ופקודים טובים מצפים לך, מהשב"כ, המשטרה והמנהל האזרחי, מהפיקוד, מהחטיבות ומההתיישבות. אתה מגיע עם נעליים גדולות ונכנס לנעליים גדולות, ואני מצפה למסע משותף שלנו. עלה והצלח", הוסיף אלוף הפיקוד.

מפקד אוגדת איו"ש היוצא, תת-אלוף ניב, אמר כי "המשימות באיו"ש מאופיינות במרחב רווי קונפליקטים ומורכב השרוי בחיכוך מתמיד. לא פעם ימצא את עצמו המפקד באיו"ש נדרש לפתח בכוחות עצמו ידע מקצועי, שלא רק שלא למד עליו בשום קורס צבאי, אלא שהידע הוא ייחודי ומצוי בתוך הקשר שרק הוא יודע לפרשו. את רובן המכריע של הפעולות באיו"ש אין העין רואה, הן מתרחשות בדרך כלל בעומק השטח ובסיכון רב, אך הם אלה המאפשרים לאנשים ביהודה ושומרון לחיות בביטחון.

''בשנתיים האחרונות עברה האוגדה מספר תהליכים משמעותיים מאוד, המרחב החכם, התארגנויות התקפיות ומודיעיניות, חיזוק הקצה המבצעי, בהתבוננות חדשה ליחסי גומלין אמיצים במרחב ירושלים, שיפור המוכנות להסלמה ועוד. אני מודה לך האלוף על האמון שנתת בי, על חופש הפעולה ועל התמיכה.

''אני מוסר לך יניב את הפיקוד על האוגדה, אוגדה מאתגרת בה נמצאים אנשים טובים מאוד שלא נרתעים מהקושי ויתנו הכל כדי להגשים את המשימות שתטיל עליהם. התרשמתי מהרצינות, המקצועיות והצניעות בהם למדת את התפקיד ואני סמוך ובטוח שתעשה בו גדולות ונצורות", כך יניב.

ערן ניב
צילום: דובר צה"ל

מפקד האוגדה הנכנס, תת-אלוף יניב אלאלוף, אמר: "ראשי ההתיישבות ביהודה ושומרון, מפקד פיקוד המרכז, אלוף נדב פדן ראש אגף המבצעים, אלוף אהרון חליוה, רכזי הביטחון, אנשי ההתיישבות וחברי ביהודה ובשומרון בשלושים השנים האחרונות, חברי משירות הביטחון הכללי, המנהל האזרחי, מג"ב ומשטרת ישראל, משפחת ניב היקרה, משפחתי, מכובדיי כולם. בשירותו הצבאי של קצין בצה"ל מתקבלת עליו האחריות להגנת חבל ארץ, יהודה ושומרון היא מהחשובים ביניהם.

''אני מתחייב לעשות כל שביכולתי יחד עם פקודיי ושותפיי על מנת להגן על אזרחי ישראל. נעשה זאת תוך שאנחנו מאפשרים בטחון רב ואיכות חיים טובה ככל הניתן. ערן אני מקבל מידיך מערכת מבצעית יעילה חדשנית עדכנית המשלבת פעולה מבצעית נכונה עם טכנולוגיה מתקדמת", כך אלאלוף.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו