יוון: המהגרים הלא חוקיים התחזו לשחקני כדורעף

משטרת אתונה עצרה קבוצה של 10 "שחקני כדורעף" שהתגלו כמהגרים בלתי חוקיים מסוריה שניסו להסתנן למדינה.

ניסן צור , כ"ג באלול תשע"ט

התחזו לשחקנים. כדורעף
התחזו לשחקנים. כדורעף
צילום: istock

המהגרים מסוריה ממשיכים לנסות ולהסתנן ליבשת אירופה בדרכים מתוחכמות. משטרת אתונה עצרה בשדה התעופה המקומי קבוצה של עשרה גברים לבושים במדי קבוצת כדורעף.

חברי הקבוצה נעצרו לאחר שהתברר כי מדובר מהגרים בלתי חוקיים מסוריה שניסו להסתנן אל תוך המדינה ולאחר מכן לחצות את הגבול ולהמשיך לשוויץ.

עשרת הגברים היו לבושים במדים אחידים של קבוצת ספורט והחזיקו בידיהם שני כדורי עף על מנת להסוות את עצמם כחברי קבוצת כדורעף מקצוענית שהגיעה לטורניר בשוויץ. על פי המשטרה היוונית עשרת המהגרים הלא חוקיים גם השתמשו בדרכונים מזוייפים על מנת להיכנס למדינה.

המהגרים הלא חוקיים הודו כי התכוונו להסתנן ליוון ומשם לחצות את הגבול לשוויץ, על מנת לעשות את דרכם לציריך, שם התכוונו להישאר.

בחודשים האחרונים הפכה יוון ליעד מועדף עבור מהגרים רבים מסוריה ומדינות ערביות אחרות, המנסים להסתנן אל תוך המדינה ומשם לחצות את הגבול למדינות אחרות שם הם מבקשים להתגורר.

ממשלת יוון פירסמה לאחרונה נתונים המצביעים כי חלק מאיי יוון, בהם סאמוס, קוס ולסבוס, מתמודדים עם כמויות גדולות במיוחד של מהגרים שהצליחו להסתנן אליהם בחודשים האחרונים והרשויות המקומיות מתקשות להתמודד עם ההצפה של מהגרים בלתי חוקיים.