משפחה אחת בשבילם

הוא איבד את כל משפחתו בפיגוע אכזרי בציר כיסופים. הם איבדו את בנם שנורה עוד לפני שהגיח לאוויר העולם. כעת הם מספרים על משפחה אחת.

ערוץ 7 , כ"ד באלול תשע"ט

טקס הזיכרון של "משפחה אחת"
טקס הזיכרון של "משפחה אחת"
צילום: אלירן אהרון

דוד חטואל, שאיבד את אשתו וארבע בנותיו בפיגוע בציר כיסופים ועמיחי ושירה איש-רן שאיבדו את בנם התינוק בפיגוע בצומת עפרה, מספרים על התמיכה שהם מקבלים מארגון "משפחה אחת".

דוד חטואל:

בוקר, ציפורים מחייכות, עוד יום ראשון שגרתי, עושה את דרכי מגוש קטיף לעבודה בבית הספר באשקלון.

שגרה ברוכה, אישה טובה, ארבע בנות מקסימות, בית יפה מצפים לעוד ילד. צהריים, החיים השתנו באחת. טלי וארבעת בנותינו הי"ד נרצחו בציר כיסופים. הבית שהיה מלא בשמחת חיים נדם. צהריים וחושך.

מחפש את דרכי באפלה הנוראה עם אמונה ברורה בבורא עולם שיתן לי את הכח להתמודד עם האמת הקשה, שישלח לי את השליחים הנכונים להתמודד עם החושך שסביבי.

ובתוך החושך הזה, הגיעו אלי השליחים הנאמנים מ"משפחה אחת". בלי טפסים ובלי חוקים- הגיעו, עטפו בחום ובאהבה, נתנו תמיכה מהרגעים הראשונים בהם הכל נראה כל כך לא אפשרי, היו איתי ועם המשפחה המורחבת.

השבעה מסתיימת וכולם חוזרים לשגרה- ולי השגרה החדשה קשה מנשוא. למרות האובדן הגדול החלטתי לחזור ולנהל את בית הספר. בחירה נכונה אך מאתגרת לביצוע.

ושוב נכנסת "משפחה אחת". נסיעות לחו"ל – שינוי שגרה וחוויות חדשות קצת להקל על הכאב, על השגרה החדשה הבלתי נתפסת. כל יציאה כזו הייתה מושקעת לפרטי פרטים, דאגו לכל מחסורי רק שארגיש טוב, שאתאוורר, שאחזור עם כוחות להתמודדות היומיומית שלי, ללבד שלי.

לתרומות להצלחת העמותה לחצו כאן

איך אוכל לתאר במילים את התחושה הזו שלאנשים שעד עכשיו לא הכרתי כל כך אכפת ממני, כל כך רוצים לעזור לי בהחלטה להמשיך ולבחור בחיים.

הקשר עם מארק ושונטל, מקימי העמותה, הפך מהר מאוד לקשר אישי חם ואוהב משפחה ממש. לאחר שהתחתנתי בשנית, הליווי של "משפחה אחת" המשיך, למרות שלכאורה השתקמתי הבינו ב"משפחה אחת" שזו עבודה יומיומית מאתגרת של בחירה.

הגעה עקבית לאזכרות בבחינת "איתך אנוכי בצרה" בזכרון, ביום הכואב והלא פשוט הזה. התעניינות עדינה ונעימה במשך השנה על מנת להבין את הצרכים המיוחדים שעולים סביב המקרה, טיפולים אלטרנטיביים על מנת להקל את כאב הגעגוע. וכמובן גם לשמוח איתי בשמחות שלנו. היכולת להיות בשיח עם אנשים שמבינים את השכול אך יחד עם זאת מגיעים ממקום שווה ורוצים להיטיב עמי נתנו הרבה כוחות לשגרת היומיום.

לכל פעילות של "משפחה אחת" הרגשתי ערך מוסף בכך שהייתי מקבל אך גם תורם ועוזר. מארק ושונטל למדו להכיר אותי, למדו לתת מקום וביטוי לרצון העז שלי לתת ולהחזיר לעמותה במעשים. כשהציעו לי את תפקיד "נשיא העמותה" הסכמתי רק מתוך חשיבה להחזיר ולו במעט על הטוב ושהם נתנו לי בהתמודדות היומיומית.

הפכתי להיות חלק מהצוות שעוזר ותומך במשפחות נפגעי הטרור. במשך השנים הצטרפתי עם משפחתי למפגש בשבת הגדול של משפחות היתומים מאב ואם. בשבתות אלו הרגשתי שעולים תכנים ונקודות שאכן נוגעות גם בי, בשכול שלי, בדרך התמודדות שלי.

הרגשתי שעצם המפגש באווירה מפנקת ללא כותרות והגדרות עם עוד אנשים עם סיפור שכול מורכב גם שאינו זהה לשלי מעצימה. נותנת אפשרות לתת מעצמך אך גם לקבל.

התמודדות עם שכול, הבחירה להמשיך קדימה, מאתגרת ולוקחת כוחות. כאשר נפגשים באנשים טובים כמו שפגשתי ב"משפחה אחת" מקבלים כוחות. מעצם תחושת השייכות, תחושה שיש מי שמקשיב לקושי מכיל אותו ויחד עם זאת עוזר לממש את הבחירה האישית של הצמיחה וההתקדמות.

עמיחי ושירה איש-רן:

משפחה אחת היא עמותה נפלאה, מלאה באנשים זהב שעוזרים המון לנפגעי טרור, תומכים בהורים שכולים, יתומים, אחים ואחיות שכולים ואלמנים ואלמנות וגם בפצועי פעולות איבה ופצועי צה"ל.

היא גם נותנת מענה למשפחות של הנפגעים ומבינה שגם הם חלק מהסיפור המורכב והכואב של שכול ופציעה.

העמותה מסייעת בכל מה שצריך מהדברים הגדולים כמו טיפול פסיכולוגי ומגוון רחב של תרפיות שונות, עזרה משפטית, סיוע כספי, חופשות, קייטנות וימים חוויתיים ועד הדברים הקטנים יותר כמו הבאת כל מיני פינוקים לפצועים ולמשפחות בבתי החולים והכל באהבה גדולה, בחום, בסבלנות אין קץ ובחיוך.

העמותה עזרה לנו המון בתקופתינו בבית החולים בכל דבר שהיינו צריכים כמו אוכל מפנק, שמיכות, בגדים ואפילו נעלי בית ובמיוחד באוזן קשבת ובתמיכה אינסופית. כשפגשנו את מינדי, אחת העובדות המסורות והמדהימות בפעם הראשונה היא אמרה לנו "מעכשיו אני דודה שלכם ויש לכם משפחה גדולה וחדשה שפה בשבילכם".

מאז ועד היום, העמותה ממשיכה בטיפולים למיניהם בהקשבה תמידית וביוזמות שמתחדשות כל הזמן ועל כך אנחנו רוצים להודות להם מעומק הלב.

העמותה הזו עובדת מהלב בענווה גדולה ובנתינה ענקית אבל כל זה מתאפשר בזכות התורמים הנדיבים שרואים כמה העמותה הזו מצילה נפשות, פשוטו כמשמעו.

אנחנו קוראים לכם להצטרף להיות חלק ממפעל החשוב, המשמעותי והייחודי הזה ושרק נשמע ונחווה בשורות טובות ואירועים טובים ומשמחים בעז"ה.

לתרומות להצלחת העמותה לחצו כאן