רב הכותל מסרב לפגוש את נשות הכותל

''הרב מוצא זמן להיפגש עם מדונה ועם מלניה טראמפ, ומצפות שימצא בלוח השנה העמוס שלו גם זמן לפגוש אותנו", אמרו הנשים.

אורלי הררי - ערוץ 7 , כ"ד באלול תשע"ט

נשות הכותל
נשות הכותל
צילום: עדי גפן/TPS

נשים מארגון ''נשות הכותל'' פנו אל בר הכותל המערבי הרב שמואל רבינוביץ׳ וביקשו להיפגש עימו לקראת השנה החדשה, ועל רקע מינויה של של יוכי רפפורט למנכ''לית הארגון.

במכתב ששלחו הנשים אל הר רבינוביץ' בשבוע שעבר, הן כתבו: ״עם פרוש השנה החדשה ועם כניסתה של מנכ"לית חדשה לארגון, הגב' יוכי רפפורט, אנו מבקשות להיפגש איתך לשיחה.

''כמוך, גם אנו שואפות לתפילה מכובדת ומכבדת בכותל. ׳לב טהור ברא לי אלוהים ורוח נכון חדש בקרבי׳ (תהילים נ"א). ברוח זו נבקש לשוחח איתך פנים אל פנים במועד ובמקום שתבחר''.

עוד כתבו הנשים במכתבן: '''תכלה שנה וקללותיה ,תחל שנה וברכותיה' - אין דרך יפה מלהתחיל את השנה מאשר בהיכרות עם השונה והמאתגר... הבה נתחיל את השנה בהבנה והיכרות״.

עד כה לא קיבלו הנשים תגובה כלשהי מרב הכותל או מלשכתו.

יוכי רפפורט, מנכ״לית ארגון נשות הכותל, אמרה כי ״לצערנו רב הכותל לא נענה עד כה לפנייתנו והדבר מאכזב ומכאיב. אנו נמצאים בפתחו של ראש השנה ולקראת הימים נוראים הבאים עלינו לטובה ורב המקומות הקדושים לא מוצא בליבו מקום להידברות עם נשות הכותל, באווירה של הקשבה ופיוס.

''אנחנו מצפות שכמו שהרב מוצא זמן להיפגש עם מדונה ועם מלניה טראמפ, הוא ימצא בלוח השנה העמוס שלו גם זמן לפגוש אותנו - נשים רבות, המתפללות בכותל זה 31 שנה ומבקשות להמשיך ולהתפלל במקום מתוך אמונה וכוונה שלמה, ובאווירה מכבדת. לא יעלה על הדעת שנבחר ציבור, שמשכורתו משולמת על ידי המדינה, יסרב לפגוש אותנו״, הוסיפה רפפורט.