טראמפ באו''ם:
ארה"ב לא תהיה סבלנית לשנאה האיראנית לישראל

נשיא ארה"ב נאם בעצרת האו''ם בניו יורק והבהיר: כל עוד החתרנות האיראנית תימשך - הסנקציות האמריקניות נגד המשטר לא ירדו אלא יחוזקו.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , כ"ד באלול תשע"ט

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ נאם אחר הצהריים (שלישי, שעון ישראל) בעצרת הכללית של האו''ם, והבהיר כי הסנקציות האמריקניות נגד איראן יוחמרו אם איראן תמשיך לממן טרור או תנסה לפתח נשק גרעיני.

"אם אתם רוצים חופש, תתגאו במדינה שלכם. אם אתם רוצים שלום, תאהבו את האומה שלכם. מנהיגים חכמים שמים את טובת האזרחים של המדינה שלהם קודם. העתיד שייך לפטריוטים", אמר טראמפ.

"הבהרתי שאנחנו מוכנים לקבל הסכם סחר חדש עם אנגליה, אחרי הברקזיט. אנחנו עובדים בצמוד לראש הממשלה בוריס ג'ונסון על הסכם סחר חדש", סיפר הנשיא.

"אחד האיומים הגדולים הוא המשטר האיראני", אמר טראמפ בנוגע לאיראן. ''לא רק שהוא המממן מספר 1 בעולם של טרור, אלא גם מערער את היציבות בסוריה ובתימן, ומנסה לפתח נשק גרעיני. לא נאפשר לזה לעולם לקרות".

לדבריו, כל עוד החתרנות האיראנית תימשך - הסנקציות האמריקניות נגד המשטר לא ירדו אלא יחוזקו. ''בגלל האיום האיראני חשוב להגיע לנורמליזציה בין ישראל לבין שכנותיה", אמר הנשיא. "ארה"ב לא תהיה סבלנית לשנאה האיראנית לישראל שמטרתה להסיח את הדעת מההפרות האיראניות".

טראמפ הדגיש בנאומו: ''אזרחי איראן זכאים לממשל שיביא לסיום השחיתות, לא כזה שיגנוב את כספם כדי למממן טבח ומוות בעולם. הגיע הזמן שמנהיגי האיראן יפסיקו לאיים על מדינות אחרות, ויתמקדו בבניית מדינתם".