ראש הלשכה אבי חימי ונשיאת העליון חיות
ראש הלשכה אבי חימי ונשיאת העליון חיותצילום: דוברות

ראש לשכת עורכי הדין, עו"ד אבי חימי, נאם הערב (שלישי) בטקס פתיחת שנת המשפט במחוז ירושלים, שהתקיים במעמד נשיאת בית המשפט העליון, השופטת אסתר חיות ויו"ר מחוז ירושלים, עו"ד אשר אקסלרד.

בנאומו ציין חימי, "בימים האחרונים אני שומע וקורא על קרע בין מערכת בתי המשפט ללשכת עורכי הדין. אז אני רוצה להבהיר באופן שאינו משתמע לשתי פנים: אין שום קרע, אין שום סדק ואין אפילו תחילתו של שבר".

"מערכת המשפט ובתי המשפט מאוד יקרים לליבנו. זה גם הבית שלנו. בית אותו אנחנו פוקדים יום-ביומו. מותר שיהיו חילוקי דעות. לא חייבים להסכים על הכל. מותר ללשכה ולעורכי הדין לבקר את מערכת המשפט, זה חלק משליחותנו הציבורית ואם לא נעשה זאת, נחטא לתפקידנו, וגם מותר למערכת בתי המשפט לבקר את הלשכה. אבל עלינו להקפיד כי הביקורת תישמר עניינית, שתושמע בצורה מכובדת ובשיח הולם", הוסיף חימי.

חימי התייחס בדבריו למשבר שעברה הלשכה בשנה האחרונה וציין, "זה לא סוד שעברנו שנה לא קלה ומטלטלת אבל לשמחתי הרבה הצלחנו לייצב את המערכת ולאחות את השברים. במהלך החודשים האחרונים ביצענו שורה ארוכה של צעדים משמעותיים ואנחנו נחושים לעשות טיפול שורש בבעיות שמטרידות את כולנו כאזרחי המדינה וכעורכי דין".

בהמשך הבהיר כי החליט על הנהגת שקיפות בלשכה, "הוריתי על חשיפת הפרוטוקולים של ישיבות המועצה הארצית לכל דורש, וכן כל מסמך התקשרות ומכרז - לא היה לי, אין לי ולא יהיה לי מה להסתיר".

בנוגע לסוגיית היחס בין הלשכה לתקשורת אמר חימי, "לא היססתי לבטל את התביעה של הלשכה כנגד עיתונאית מסוימת - גם אם הביקורת לא נעימה לאוזנינו, וגם אם לעיתים היא לא עניינית, לעיתים מוטה ולעיתים מוטעית - תביעה נגד עיתונאים לא תהיה בתקופת כהונתי".

).