רוחאני: ישראל תומכת בדאעש

נשיא איראן תוקף את ישראל וארה"ב בראיון ברשת פוקס ניוז: אין טרור בעולם שמשתווה לפעילות ישראל. ארה"ב היא התומכת העיקרית בטרור.

תגיות: חסן רוחאני
ערוץ 7 , כ"ה באלול תשע"ט

חסן רוחאני
חסן רוחאני
Reuters

נשיא איראן חסן רוחאני טען הלילה (רביעי) בראיון ברשת פוקס ניוז האמריקנית כי ישראל תומכת בארגון דאעש, מטפלת בלוחמיו הפצועים ומספקת לו כלי נשק.

"מדי יום ישראל תוקפת זכויות של אחרים כמו אנשי פלסטין, לבנון, ואפילו לאחרונה עיראק וסוריה. אין טרור בעולם שמשתווה לפעילות ישראל ב-71 השנים מאז היווסדה", טען רוחאני.

"אלה שנלחמים על שחרור אדמתם אינם טרוריסטים, אלא דווקא אלו שמסייעים לדאעש. ישראל היא זאת המסייעת ללוחמים הפצועים של דאעש ומייצרת ומספקת להם נשק", הוסיף הנשיא. כשנשאל על ידי המרואיין אם ישנן הוכחות לטענותיו, השיב רוחאני: "לך לבתי חולים בישראל וצפה בפצועים לוחמי דאעש וכיצד מטפלים בהם, ראה את הנשקים תוצרת ישראל שנתפסו מלוחמי דאעש. התקשורת האמריקנית לא מדווחת על כך, ולכן תושבי ארה"ב לא מודעים למציאות באזורנו".

רוחאני תקף בראיון גם את ארצות הברית, אותה כינה התומכת העיקרית בטרור במזרח התיכון.

"כיום, לצערי, אמריקה היא זאת שתומכת בטרור באזור שלנו, ולכל מקום אליו הלכה - הטרור גבר בעקבותיה", טען רוחאני, שאף האשים את נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ בביקורת מטעה כלפי הרפובליקה האסלאמית.

על האפשרות שייפגש עם טראמפ אמר רוחאני: "אם אנחנו שואפים להשיג מטרות שיועילו לשתי המדינות, לשני העמים, זה צריך להיות מתוכנן והשיחות צריכות להתבסס על תכניות אלה, אולם קודם לכן, עלינו ליצור אמון הדדי, ואת האמון טראמפ הסיר מהשולחן. היה לנו הסכם, טראמפ יצא ממנו ללא הצדקה ובאופן לא חוקי. אז אם הממשל האמריקני מוכן לדבר, הוא חייב ליצור את התנאים הנדרשים לכך".