הרב ציון בוארון לדרעי: לך עם השמאל

''היו צריכים להיכנס לממשלה של גנץ, למרות השותפות שלו עם לפיד. אין לי ספק שהיחס במדינה לשבת ולדת בכלל יהיה חיובי", הוסיף בוארון.

מיכל לוי , כ"ה באלול תשע"ט

הרב ציון בוארון
הרב ציון בוארון
צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

הרב ציון בוארון, אחד מדייני הציבור הספרדי שנחשב מקורב להנהגת ש"ס, קרא בשיעורו ליו"ר ש"ס השר אריה דרעי לנטוש את המגעים עם ראש הממשלה נתניהו ולהיכנס לממשלת שמאל בראשות בני גנץ.

"למעשה אין הבדל בין ביבי לאחרים. במציאות, מה שאחרים מדברים - ביבי עושה בפועל: תחבורה ציבורית בשבת, עבודות תשתית, גיוס בנות - הם מדברים וביבי עושה. הנה, למרות שהוא זקוק עכשיו למפלגות החרדיות כאוויר לנשימה - גם בשבת האחרונה היו עבודות תשתית תחת אחריותו, תוך חילול שבת מביש", אמר הרב בוארון ודבריו צוטטו הבוקר ב'ידיעות אחרונות'.

לדבריו, הנציגים החרדים טועים בכך שאינם מנהלים מגעים עם גנץ ונצמדים לנתניהו. "לכן דעתי היא שהתנהלות המפלגות הדתיות במשא ומתן היא טעות. היו צריכים להיכנס לממשלה בראשות גנץ, למרות השותפות שלו עם לפיד. אין לי ספק שהיחס במדינה לשבת ולדת בכלל יהיה חיובי לאין ערוך מאשר המצב כיום".

בדבריו התייחס להבדלים בין הימין לשמאל בזירה המדינית. "לגבי השלום העתידי, אם יהיה, והמתחייב ממנו, למעשה אין הבדל מהותי בין גוש הימין והשמאל והוא קוסמטי לחלוטין. שכן תנאי השלום ייקבעו על ידי המעצמות הגדולות, קרי ארה"ב והגוש הסובייטי".