נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, הגיב אתמול (שלישי) לנאום שנשאה הפעילה הסביבתית בת ה-16, גרטה טונברג, בוועידת האקלים של האו''ם.

בחשבון הטוויטר שלו כתב הנשיא טראמפ: "היא נראית כמו בחורה צעירה ושמחה מאוד המצפה לעתיד מזהיר ונפלא. כל כך משמח לראות!".

טונברג לא נשארה חייבת ושינתה את שורת התיאור שלה בחשבון הטוויטר, שם רשמה: "בחורה צעירה ושמחה מאוד המצפה לעתיד מזהיר ונפלא".

כזכור, טונברג נשאה נאום בעצרת המיוחדת של האו"ם במטרה לעורר אנשים לפעול על מנת לעצור את משבר האקלים. הנאום הפך ויראלי והופץ ברחבי המדיה בכל העולם. חלק מהתגובות הביעו הזדהות עם דבריה אך חלקן לא.

ח"כ תמר זנדברג שיתפה את נאומה של טונברג וכתבה: "גרטה תונברג, השוודית בת ה-16 שהציתה את מחאת בני הנוער העולמית בנושא האקלים, דיברה אתמול לפני 250 אלף איש בניו יורק ולפני יומיים בקונגרס אחרי שחצתה את האוקיינוס ביאכטה לא מזהמת. נאומה הוקרן הלילה על בניין האו״ם. תקווה".

לעומת זאת, דורין הרטמן, בעלת הבלוג הכלכלי 'הסולידית', כתבה: "היא בהחלט הוכחה טובה לכך שהתנועה הירוקה הופכת למין כת מילניאליז אפוקליפטית וקנאית שזקוקה לנביאה-ילדה שתנהיג אותה. כי אין דבר שהחברה הבוגרת אוהבת יותר יותר מילדים שמדקלמים בצייתנות את הפחדים, המבוכות והתיעוב העצמי שלה".

הנה חלק מהדברים שאמרה גרטה מעל בימת האו"ם, כפי שהובאו באתר 'גלובס': "אני לא צריכה להיות כאן, אני צריכה להיות בבית הספר, בצד השני של האוקיינוס. ועדיין, כולכם באים אלינו האנשים הצעירים בשביל תקווה. איך אתם מעזים? גנבתם את החלומות שלי ואת הילדות שלי עם המילים הריקות שלכם, ואני עוד אחת מבני המזל. אנשים סובלים, אנשים מתים. המערכות האקולוגיות שלנו מתמוטטות, ואנחנו בתחילת הכחדה המונית, וכל מה שאתם יכולים לדבר עליו זה כסף וסיפורי אגדות על צמיחה כלכלית תמידית - איך אתם מעזים?

"יותר מ-30 שנה שהמדע אומר את זה באופן ברור כשמש. איך אתם מעזים להמשיך להפנות את מבטכם הצידה ולומר שאתם עושים מספיק, כשהפוליטיקה והפתרונות הנדרשים עדיין לא נראים בשום מקום. אתם אומרים שאתם שומעים אותנו ושאתם מבינים את הדחיפות, אבל לא משנה כמה עצובה וכועסת אני - אני לא רוצה להאמין לזה, מפני שאם אתם באמת מבינים את המצב ועדיין מסרבים לפעול - זה אומר שאתם מרושעים, ובזה אני מסרבת להאמין".