''אנחנו עלולים לאבד את הרוב היהודי''

׳מפקדים למען ביטחון ישראל׳ סיירו ביהודה ושומרון. יו"ר התנועה: הבחירה היא בין מדינה דו לאומית בלי ביטחון למדינה יהודית עם ביטחון

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ"ה באלול תשע"ט

''אנחנו עלולים לאבד את הרוב היהודי''-ערוץ 7
בפדואל
צילום: ללא קרדיט

ח"כ מוטי יוגב (ימינה) ערך אתמול (ג') סיור משותף עם אנשי תנועת 'מפקדים למען ביטחון ישראל' ברחבי יהודה ושומרון.

הסיור נוצר כתוצאה ממפגש קודם בין השניים בנוגע לתכנית מדינית חדשה של 'מפקדים למען ביטחון ישראל' בשם "יחד בביטחון", בסיומו קרא יוגב לחברי התנועה לערוך ביקור ביהודה ושומרון ולהיפגש עם תושבים ובכירים בתנועת ההתיישבות.

אנשי תנועת 'מפקדים למען ביטחון ישראל' ביקרו בישיבת הר עציון שבאלון שבות, שם פגשו את הרב יעקב מידן, הרב עמיחי גורדין, ראש מועצת גוש עציון שלמה נאמן, ראש מועצת אפרת עודד רביבי ומזכיר הקיבוץ הדתי אמיתי פורת.

בגבולה המזרחי של אפרת הציג ראש המועצה רביבי את אתגרי הביטחון של העיר המתפתחת עם תוואי ׳גדר הביטחון׳. ביקב פסגות הצטרפו פנחס ולרשטיין, קובי אלירם ובתצפית של המדינה בפדואל, נפגשו ׳המפקדים׳ עם יוסי דגן ראש המועצה אזורית שומרון ותושבי המועצה.

במהלך הסיור התקיימו מעגלי שיח בין אישים מובילים בתנועת ההתיישבות ובין 'המפקדים' שמטרת השיח היא להכיר את אתגרי הביטחון של המתיישבים ולהציג תוכנית ביטחון שיש לה הסכמה לאומית רחבה.

יו"ר תנועת מפקדים למען ביטחון ישראל האלוף (מיל') אמנון רשף: "מדובר בשיח חשוב ביותר והלוואי ונשכיל להמשיך לנהל את המחלוקות בינינו באופן מעמיק וענייני. תוכנית הביטחון 'יחד בביטחון' מקדמת צעדים להיפרדות אזרחית, ושליטה ביטחונית מלאה באיו״ש, זאת בנוסף לנקיטת צעדים לסגירת ׳גדר הביטחון׳ וחיזוק הכלכלה הפלסטינית. כל זאת כדי למנוע התדרדרות והחרפת המצב הביטחוני. התוכנית בנויה על הסכמה לאומית רחבה והיא מתמקדת באינטרסים הביטחוניים הרחבים לחיזוק הביטחון ולא בדיונים באידיאולוגים''.

עוד אמר רשף כי "הדרך לשמר את מדינת ישראל כמדינה בטוחה, יהודית ודמוקרטית היא אימוץ תוכנית 'יחד בביטחון'. בלעדיה אנחנו עלולים לאבד את הרוב היהודי או שנהפוך למדינה לא דמוקרטית ולכן הבחירה היא בין מדינה דו לאומית בלי ביטחון או מדינה יהודית עם ביטחון".

ח"כ מוטי יוגב אמר "לפני כחודשיים נפגשנו יחד לדיון על תוכנית מדינית חדשה שהם יזמו, ושאלתי אותם אם יצא להם לבקר לאחרונה ביישובים ביהודה ושומרון. כשהשיבו בשלילה, הצעתי לערוך להם סיור ולשמחתי הם הרימו את הכפפה. דווקא עכשיו, אחרי הבחירות, זה מה שאנחנו צריכים - הידברות בין איש לרעהו''.

"שורש המחלוקת היא בין גישה המחוברת לשורשים, ובין זו המבקשת להתנתק מהם. האסטרטגיה האמונית דורשת לחזק את אחיזתנו בכל מרחבי ארץ ישראל, כולל ביהודה ושומרון, ומתמודדים עם האתגרים שבאים עם ההתיישבות, או להתנתק מהמקומות שמחברים אותנו אל דרך אבות בגלל קשיים כאלו ואחרים".